اصول و ارزش های سازمانی سیکا

 

 

پيشتاز جهاني با اصول و ارزش‌ها

سيكا بيش از 100 سال پيش توسط يك مخترع دورنگر به نام کسپر وینکلردر سوييس تاسيس شد و پس از آن به يك شركت جهاني پيشرو در توسعه و توليد سیستم‌ها و محصولات مورد استفاده برای اتصال، درزگیری، لرزه گیری، تقويت و محفاظت سازه‌ها در ساخت و ‌ساز و صنعت تبديل شد.

موفقيت سيكا در آينده نه تنها به اتخاذ استراتژی درست بستگي دارد، بلكه به اعتماد و فداكاري تمام كاركنان نيز وابسته است. حركت سيكا به سمت رهبري جهاني بر فلسفه كارآفريني شركت و «روحيه سيكا» استوار است.

روحيه سيكا به معني مجموعه‌ای قوي از اصول و ارزش‌ها است كه حكم DNA شركت را دارند. پنج اصل مديريتي زير بيانگر فرهنگ شركت و پايه و اساس موفقيت سیکا در آينده هستند:

1- اولويت با مشتري

سيكا خود را ملزم به ايجاد و حفظ بالاترين استانداردهاي كيفيتی براي محصولات و خدمات خود می‌داند. تعهد به نوآوري، به سيكا این امكان را می‌دهد که نه تنها به تقاضاهاي كنوني پاسخ دهد، بلكه انتظارات در آينده را نيز پيش بيني كند. تمام محصولات سيكا با در نظر گرفتن رضايت مشتريان و ايجاد روابط سودمند دوجانبه و بلند مدت به جاي تمركز بر تجارت كوتاه مدت طراحي می‌شوند. اين نگرش در شعار شركت تاكيد شده است: “ایجاد اعتماد”

سيكا مفتخر است كه تعهد شركت براي تحقق وعده اين نام تجاري باعث شده است مثلث سيكا (نماد صد ساله شركت) با عملكرد، كيفيت، اعتمادپذيري و خدمات جهاني مترادف شود.

2- شجاعت در نوآوري

شهرت و موفقيت سيكا مديون سنت قديمي نوآوري است. بنابراين هسته ی اين تجارت، مديريت نوآوري و تمركز بر توسعه محصولات با كيفيت و ارائه بهترين راه حل‌ها براي مشتريان است. سيكا «فرايند توسعه محصول» را با تمركز بر توسعه پايدار محصولات، سیستم‌ها و راه حل‌های جديد براي اتصال، درزگیري، لرزه گیری، تقويت و حفاظت در بازارهاي هدف تعريف شده نهادينه كرده است.

با سرمايه‌گذاري در آزمایشگاه‌ها و مراكز فناوري ايجاد شده توسط سيكا در سرتاسر جهان، اين شركت از شبكه جهاني شركاء، تأمین كنندگان و دانشمندان بهره می‌برد و در عين حال به وعده خود براي «نزديك بودن به مشتريان در همه جا» جامه عمل می‌پوشاند.

3- پايداري و تمامیت

سيكا چشم‌اندازي را براي توسعه بلند مدت تجارت خود در نظر گرفته است و با تعهد و مسئوليت نسبت به مشتريان، سهامداران و كاركنان خود عمل می‌کند. سيكا با تمركز بر ايمني، كيفيت، محيط زيست، برخورد منصفانه، مشاركت اجتماعي، رشد قابل اطمينان و ارزش آفريني به فعاليت خود ادامه می‌دهد.

پايداري، مؤلفه اصلي نوآوري شركت به حساب می‌آید. سيكا قصد دارد براي ساختمان‌ها و كاربردهاي صنعتي، دوام محصولات خود را افزايش دهد و بازدهي انرژي و ماده را بهبود ببخشد. شركت هر تلاشي می‌کند تا به كاهش مصرف منابع طبيعي درون شركت و شركاي شركت، كه به محصولات سيكا اعتماد دارند، كمك كند. ابداعات و پیشرفت‌های سيكا در راستاي ابتكار گزارش‌دهي جهاني(GRI) سازمان دهي شده است.

در تمام اين موارد، ايمني براي سيكا اولويت دارد. رفاه و سلامت كاركنان و شركا پيش نياز موفقيت سيكا است. ايجاد محيط كاري ايمن هميشه بالاترين اولويت را براي سيكا داشته است.

سيكا بر سر تمامیت اخلاقی مصالحه نمی‌کند و استانداردهاي بالایی را بكار می گیرد. استانداردها و قوانين رفتاري شركت و كاركنان آن در «دستورالعمل اخلاقي» سيكا تعريف شده‌اند.

4- تفویض اختيار و احترام

سيكا به روحيه رقابت و كارآفريني كاركنان خود اعتماد دارد و روابط كاري بر پايه اعتماد و احترام را ترغيب می‌کند و به روش‌های رسمي مطلق اعتقادي ندارد. كاركنان سيكا از كار كردن در كنار يكديگر و با مشتريان، تأمین كنندگان و سهامداران لذت می‌برند.

سیکا محيط كاري الهام بخش و انگیزشی دارد و به كاركنان خود اين اختيار را می‌دهد تا ایده‌های نو پيشنهاد كنند. در این مجموعه تصميمات و مسئولیت‌ها با توجه به ميزان صلاحيت افراد به آنها واگذار می شود.

5- مديريت دستاوردها

هدف‌گذاري سيكا بر موفقيت است و افتخار می‌کند كه به طور مداوم و پایدار دستاوردهاي بسيار خوبي بدست آورده و در بازارهاي خود به موفقيت دست يافته است. شركت چشم انداز و اهداف خود را با پافشاری برای بلند مدت دنبال می کند.

سيكا معيارهاي شفافي براي عملكرد مالي خود دارد و از يك استراتژی معين پيروي می‌کند. ارزيابي عملكرد بر اساس سهم بازار، رشد فروش، سودآوري و بازده سرمايه انجام می‌شود.

«مدل رشد» سيكا با موفقيت بلند مدت و رشد سودآوري مترادف است و با تمركز بر نفوذ در بازار، نوآوري، بازارهاي در حال توسعه، خریداری شرکت های مرتبط و با اتكا بر ارزش‌های سازماني قوي، با موفقيت در حال رشد است.

لینک های مرتبط

برند سیکا
بازار های هدف
پایداری
کارکنان