نوآوری در پوشش بام

ممبران های مايع سیکا با تمركز بر آلايندگي كم، عدم آسيب به محيط زيست و حداكثر ايمني هنگام استفاده در محل، ارائه می شوند. براي اين كار از سخت کننده‌های (Hardner) ثبت شده آي- كيور استفاده می شود. حركت به سمت فناوری‌های پيشرفته بر پايه آب در سال 2016 باعث توسعه ممبران جدید پوشش بام با مقاومت در برابر باران و كاربرد وسیع‌تر شد. تلاش‌های ما براي ساخت ممبران هاي چسبنده جديد با قابليت نصب آسان و عرضه اين محصولات به بازار رو به رشد جهاني ادامه دارد. ممبران PVC چسبنده جديد براي نصب حتي بر روي سطوح مرطوب و دماهاي پايين در اوايل سال 2017 تولید و به بازار عرضه شد. علاوه بر اين، پیشرفت‌های جزئي متعددي نيز براي حفظ جايگاه سيكا در تولید و عرضه ممبران با بهترين خواص اتصال و نصب انجام شده است.

نوآوری در پوشش بام سیکا

محصول قبلي ما با علامت تجاري سارنافيل تي (Sarnafil® T) بيش از 25 سال در بازار بوده است. براي ارائه محصولي با رقابت‌پذيري بيشتر و قيمت كمتر، نوع جديدي از ممبران TPO با نام سيكاپلان تي اِم (Sikaplan® TM) به بازار عرضه شد. در پروژه‌های بازسازي سرعت اهميت زيادي دارد از این رو سيكالستيك 851- آر (Sikalastic® 851-R) فناوري جديدي است و صرف‌نظر از جنس سطح، لایه‌ای ضدآب با گيرش سريع و ضخامت يكنواخت ايجاد می‌کند. سيكالستيك 641 (Sikalastic® 641) ممبران مايع جديدي با حلال كمتر است. مواد فرار اين ممبران مايع 50g VOC/L است كه كاملا با قوانين جديد برخي كشورها مطابقت دارد. اين فناوري بر پايه سخت کننده‌ای (Hardner) با نام ثبت شده آي- كيور ( ®i-Cure) قرار دارد و مخصوص استفاده در نواحي بسيار حساس ساخته شده است.

پيشگام بودن سيكا در زمينه نوآوري در پروژه‌های ساخت و ترميم

سيكا سه نام تجاري سيكاپلان (®Sikaplan)، سارنافيل (®Sarnafil) و سيكالَستيك (®Sikalastic) را براي ممبران هاي پوشش بام ارائه می دهد. اين محصولات از نمونه‌های اوليه تجربي به يك سيستم موثر براي پوشش بام تبدیل شده اند. اين محصولات به پيشرفت صنعت ساختمان‌سازي كمك می‌کنند و باعث فراگيري روش‌های ساختمان‌سازي پایدار و دوست دارمحیط زیست می‌شوند. ممبران هاي سيكا بيش از 50 سال سابقه دارند و محصولاتي قابل اطمينان، بادوام و محكم (شايد پايدارترين سيستم پوشش بام موجود در بازار) هستند.

بهترين ممبران ها از 50 سال پيش تا كنون

بهترين ممبران ها از 50 سال پيش تا كنون، با بيش از 50 سال عملكرد اثبات شده: ممبران هاي پليمري و مايع براي ساخت و ساز جدید و پروژه های بازسازی.

  • 1962: ممبران هاي PVC و ممبران مايع که توسط سيكا به بازار عرضه شدند (اولين ممبران گرمانرم تقويت شده با منسوجات)
  • 1966: اولين توليد كننده ممبران براي طراحي و توليد يك دستگاه جوش کاری خودكار
  • 1969: نصب يكي از اولين بام‌های سبز گياه كاري شده با استفاده از ممبران آب‌بندي سارنافيل در شهر باد تسورتساخ در سوييس. اين بام هنوز پابرجا است.
  • 1989: سارنافيل تي به بازار عرضه شد. معرفي فناوري TPO در اروپا براي اولين بار- سال آينده بيست و پنجمين سالگرد سارنافيل تي را جشن می‌گیریم.
  • 2009: عرضه ممبران هاي مايع سيكاروف اِم تی سي (SikaRoof ® MTC) كه «با رطوبت فعال می‌شوند» و بلافاصله در برابر باران مقاومت پيدا می‌کنند. اين محصول براي انواع بام‌های قديمي و جديد كاربرد دارد.
  • 2010: فناوري الاستيك شركت CET براي ممبران هاي مايع سيكالستيك توسط شركت سيكا معرفي شد. در اين فناوري، عملكرد بالاي سوسپانسیون پلي اورتان با خواص كاربردي يك آكريليك تركيب می‌شود.
  • 2012: مقرون به صرفه‌ترین و كارآمدترين سيستم پوشش بام چسبنده با نام اكوباند روف (EcoBond Roof) از چسب‌های سارناكول 2121 (Sarnacol 2121) استفاده می کند.

سنّت و نوآوري در سیستم های پوشش بام سیکا

یک سنّت ديرينه منجر به یک فرهنگ نوآور با تمركز بر سیستم‌های پوشش بام بادوام و مقرون به صرفه شده است. مهارت و روحيه نوآوري، كه به اولين ابداعات منجر شد، هنوز در شركت سيكا زنده است. روش‌های ساخت بادوام، بيش از همه، باعث پيشبرد تلاش‌های توسعه‌ای شركت شده‌اند و بي شك در سال‌های پيش رو سرعت بيشتري خواهند گرفت.

پیشرفت‌های جديد در سیستم های پوشش بام سیکا

مهارت‌ها و روحيه نوآوري باعث شده‌اند تا محصولات پوشش بام سيكا همچنان در بازار حرف اول را بزنند و انتظار داريم 50 سال آينده محصولات پوشش بام سيكا کارایی و نقش بيشتري در ايمن‌سازي مراکز تجاري ايفا كرده و در عين حال، باعث كاهش تاثيرات زيست محيطي و افزايش حفاظت از منابع طبيعي شوند

لیست محصولات پوشش بام سیکا