استراتژی نوآوری در سیکا

 

 

نوآوري و رشد در سیکا

رشد به نوآوري نياز دارد و نوآوري نیازمند تحقيق و پژوهش است. بنابراين، تحقيق و توسعه (R&D) اولويت بالايي در سیکا دارد. استراتژی تحقيق و توسعه، كه سال‌ها است سيكا آن را اتخاذ كرده است، باعث تضمين سرعت بالاي نوآوري می‌شود. محصولات جديد متعددي توسط سیکا تولید و به ثبت رسانده شده و استفاده از آن‌ها مختص شركت سيكا می باشد.

قابلیت‌های اصلي سیکا

يكي از عوامل كليدي موفقيت سيكا در زمينه تحقيق و توسعه، تمركز استراتژیک شركت بر قابلیت‌های اصلي تعريف شده است که اين قابلیت‌ها عبارتند از اتصال، درزگیری، لرزه گیری، تقويت و محفاظت سازه‌ها در ساختمان‌سازي و صنعت.

محصولات درزگیری سيكا براي نصب موانع بادوام در برابر باد، باران و آلودگي در بام‌های مسطح، تونل‌های پيچيده، سازه‌های آسيب‌پذير براي نگهداري آب و ديوارهاي كاذب پيچيده استفاده می‌شوند. فرايند اتصال با سیکا اطمينان از اتصال دايمي، انعطاف‌پذير و يكدست مواد مختلف به یکدیگر را تضمین می کند، براي مثال در وسايل نقليه، پنجره‌ها و حتي اتصال قطعات چند تني پل‌ها، لرزه گیری باعث كاهش ارتعاشات در قطعات ثابت و متحرك می‌شود و به اين طريق لرزش و صدا در سازه‌های تحت بار و فضاي داخلي وسايل نقليه كاهش می‌یابد. محصولات كربودور (®Carbodur) براي مقاوم سازی استفاده می‌شوند و مقاومت سازه‌ها به بارهاي استاتيكي و ديناميكي را بهبود می‌دهند. محصولات حفاظتي نيز به افزايش دوام آن‌ها كمك می‌کنند. پوشش‌های سيكا می‌توانند مجموعه‌های بتني و فولادي را براي مدت زمان طولاني در برابر شرايط جوي، مواد شيميايي، آلودگي و آتش حفاظت كنند.

استراتژی تحقيق و توسعه در سیکا

فعالیت‌های تحقيقاتي سيكا در مراكز اصلي فناوري شركت در سرتاسر جهان با مركزيت سوييس انجام می‌شوند. برنامه تحقيقاتی با هدف توسعه فناوری‌های اختصاصي انجام می‌شوند و مزیت‌های عملياتی مهمي را ایجاد می‌کند و بدین ترتیب سيكا می‌تواند با محصولات خود به نيازهاي جهاني مانند روش‌های ساختمان‌سازي با منابع كم، مواد ساختمان‌سازي با بازده انرژي بالا و آلايندگي كم، روش‌های ساخت سريع يا وسايل نقليه سبک‌تر و ايمن‌تر پاسخ دهد.

تیم های حرفه ای شرکت، نقشی حیاتی در مدیریت پروژه های تحقیقاتی و توسعه ایفا می کنند

مرکز فناوری سایک، پرستون، انگلستان