نوآوری سیکا در تقویت و صدا گیری خودرو

ايمني وسيله نقليه و كاهش صداي داخلي

در چند سال اخير، نيازهاي مشتري  صنعت حمل و نقل در زمينه ايمني وسيله نقليه و كاهش صداي داخلي به طور مداوم در صنعت حمل و نقل افزايش يافته است. بنابراين، بكارگيري معيارهاي ساختاری اضافي براي تقويت ساختار بدنه وسيله نقليه بسيار اهميت پيدا كرده است. درزگیری حفره های بدنه می‌تواند به جلوگيري از ورود صدا از بيرون به داخل اتاق وسيله نقليه جلوگيري كند. تخصص فني و تجربه ما در زمينه صداگيري به ما این امكان را می‌دهد تا محصولات نوآورانه و كارآمدي را براي بهينه كردن عملكرد تصادف و كاهش صدا و لرزش به صنعت حمل و نقل ارائه كنيم.

سيستم صداگيري سيكا

بسته كامل سيستم صداگيري سيكا (محصولات گرمانرم و الاستومري) براي جلوگيري از پخش صدا از طريق بدنه وسيله نقليه توليد و بهينه شده است. سيستم صداگيري، از يك طرف، براي درزگیری حفره های وسيله نقليه (سيكابافل ®SikaBaffle) و از طرف ديگر، براي لرزه گیر صفحات بدنه (سيكادمپ ®SikaDamp ) طراحي شده است که باعث راحتی در رانندگی و سواری می شود.

محصولات سيكابافل با درصدهاي مختلف انبساط حجمي براي درزگیری حفره های بدنه و مطابقت با پارامترهاي طراحي توليدكنندگان تجهيزات اصلي (OEMها) توليد می‌شوند. انبساط زياد و طراحي سه بُعدي محصولات سيكابافل امكان درزگیر حفره های و فضاهاي پيچيده را فراهم می‌آورد. سيكادَمپ محصولي سبك و بدون گيرش با لايه لرزش‌گير الاستومري از پيش شكل يافته است كه می‌تواند ارتعاشات را كاهش دهد و علاوه بر آن، سفتي پيچشي را افزايش و سروصدا را كاهش دهد.

سيستم تقويت كننده سیکا

تركيب ريختگي سيكا ري‌اينفورسر (®SikaReinforcer) و سيكا استراكچر (®SikaStructure) براي افزايش سختی و يكپارچگي ساختاری (ايمني، دوام و NVH) طراحي شده است. اين راهکار مهندسي سبك می‌تواند جايگزين خوبي براي فولاد استحكام بالا و ساير مواد مشابه باشد. فوم‌هاي سيكا ري‌اينفورسر از مواد گرماسخت حرارتي با طراحي سفارشي ساخته می‌شوند و می‌توانند به عنوان فومی ساختاری در دماهاي بين  130ºC تا 200ºC با خواص مكانيكي مناسب استفاده شوند. حامل سبك وزن (سيكا استراكچر) با تقويت كننده استحكام بالا (سيكا ري‌اينفورسر) قالبگيري تزريقي می‌شود تا باعث پايداري قطعه يا كاهش ارتعاش و صداي داخلي شود.