نوآوری سیکا در چسب‌های انعطاف‌پذير و آماده سازی سطح

چسب‌های انعطاف‌پذير معمولا بر پايه پلي اورتان تك جزئي و براي اتصال در صنايع مختلف استفاده می‌شوند. اين چسب‌ها معمولا خميرهاي با گرانروي بالا هستند و با تشكيل الاستومرهاي داراي پيوند عرضي در هواي مرطوب گيرش می‌یابند. اين محصولات در صنايع حمل و نقل و صنعت خودرو براي نصب شيشه جلوي خودرو، قطعات بام، محفظه چرخ زاپاس، و اتصال ساير قطعات/ اجزاء به بدنه خودرو استفاده می‌شوند. سيكا محصولات متنوعي براي انواع كاربردها ارائه می‌کند.

سيكابوستر ( ®SikaBooster)- گيرش سريع

براي عرضه محصولاتي با گيرش سريع، سيكا سيستم سيكابوستر را توليد كرده است. در اين فناوري، آب مستقیماً با چسب مخلوط و يك خمير تشكيل می‌شود. به اين طريق، چسبي با گيرش بسيار سريع حاصل می‌شود و در عين حال، خواص كاربردي و مكانيكي بسيار خوب چسب‌های پلي اورتان تك جزئي حفظ می‌شود.

فناوري موو (MOVE)- جذب انرژي

اتصالات در هم تنیده جاذب انرژی می توانند به ترکیب چسب اضافه شوند. اين محصولات، فقط بعد از يك ساعت، توانستند آزمايش تصادف (طبق استانداردهاي FMVSS 208/212)، تحت سخت‌ترین شرايط را با موفقيت سپري كنند. فناوري، به اصطلاح، «موو» براي چسب‌های تعمير شيشه خودرو اهميت زيادي دارد. با استفاده از اين چسب، زمان توقف خودروي تعمير شده كاهش می‌یابد

فناوري UHM- افزايش سختي

نسل جديدي از مواد چسبي، با در هم آمیخته های داخلی، باعث افزايش مدول چسب‌های پلي اورتان تك جزئي می‌شود. با استفاده از فناوري UHM می‌توان سختي چسب‌های ساختاری تك جزئي را تا ده برابر چسب‌های پلي اورتان استاندارد افزايش داد و هم‌زمان مقدار ازدياد طول چند صد درصدي را حفظ كرد.

محصولات جديد اتصال

با تركيب فناوری‌های نوآورانه فوق می‌توان محصولات اتصال جديدي را براي كاربردهاي اتصال قطعات خودرو در آينده توليد كرد. در اين زمينه، پروژه‌هایی با شرکت‌های خودروسازي مطرح در حال انجام است.

آماده سازی سطح بر پايه آب

سيكا، در چند سال اخير، بر توليد محصولات آماده سازی بر پايه آب تمركز كرده است. سيكا، با عرضه اولين محصولات بر پايه آب، مانند فعا‌ل سازهاي شيشه و همچنين آستری‌های چوب و بتن، توانسته است موقعيت خود را به عنوان عرضه‌كننده پيشگام فناوري تقويت كند. اين محصولات، با نام سيكاهيدروپِرِپ (SikaHydroPrep)، با موفقيت به بازار عرضه شدند. مشتريان ما می‌توانند حلال‌ها را از کارخانه‌های خود حذف كنند و در نتيجه شرايط محيط كاري خود را بهبود بدهند و در عين حال در هزینه‌های خود (براي مثال، براي سیستم‌های تهويه) صرفه‌جويي كنند.