شایستگی های اصلی سیکا

 

 

يكي از عوامل كليدي موفقيت سيكا در زمينه تحقيق و توسعه، تمركز استراتژیک شركت بر شایستگی های اصلي تعريف شده است. اين شایستگی ها عبارتند از اتصال، درزگیری، لرزه گیری، تقويت و محفاظت سازه‌ها در ساخت و ‌ساز و صنعت.

اتصال

در فرايند اتصال، مواد مختلف به صورت دائمي و انعطاف‌پذير به هم متصل می‌شوند. اجزاي وسايل نقليه، پنجره‌ها و حتي قطعات سيماني چند تني پل‌ها را می‌توان با استفاده از فرايندهاي جديد به هم متصل كرد. فناوری‌ چسب های سيكا باعث افزايش ايمني محصولات نهايي می‌شوند و آزادي عمل بيشتري در فرايند طراحي فراهم می‌آورند. اين كاربردها نيز فرايند ساخت را از طريق كاهش زمان چرخه توليد بهينه می‌کنند.

درزگیری

درزگیری باعث كاهش نفوذ گازها و مايعات به داخل حفره ها و شيارها و همچنين كاهش انتقال و اتلاف گرما يا سرما می‌شود. بام‌های مسطح وسيع، تونل‌های پيچيده، مخازن آب آسيب‌پذير و نماهاي پيچيده را می‌توان در برابر باد و باران نفوذ ناپذير كرد و مقاومت آن‌ها را در برابر حرارت و فرسودگي افزايش داد. به اين طريق، كارايي و راحتي فضاهاي داخلي بيشتر می‌شوند.

لرزه گیری

در قطعات ثابت و متحرك،  لرزه گیری باعث كاهش ارتعاشات با طول موج‌های مختلف و در نتيجه كاهش لرزش و صدا در سازه‌ها و محفظه‌های تحت بار می‌شود. براي مثال، سر و صداي داخل وسايل نقليه (خودرو، اتوبوس يا کشتی‌های مسافرتي) از بين می‌رود و راحتي وسيله نقليه به طور قابل توجهی افزايش می‌یابد.

تقويت

فرايند تقويت باعث افزايش ظرفيت تحمل بار سازه‌های تحت بار استاتيكي يا ديناميكي می‌شود. اين سازه‌ها می‌توانند قاب پنجره‌های سبك وزن تا بدنه خودروی مقاوم به تصادف و يا پل‌های بتني بزرگ را شامل شوند. اين محصولات باعث افزايش استحكام و مقاومت سازه‌های تحت بار موجود و بهينه كردن سازه‌های جديد می‌شوند.

حفاظت

حفاظت باعث افزايش دوام سازه‌های تحت بار می‌شود و قطعات جديد يا تعمير شده را سالم نگه می‌دارد. محصولات سيكا تضمين كننده حفاظت پايدار سازه‌های بتني و فولادي در برابر شرايط جوي، مواد شيميايي، آلودگي و آتش هستند.

بازار های هدف