صد سال فعالیت سیکا

 

 

صد سالگی سیکا

در سال 2010، سيكا صدمين سالگرد فعالیت خود را جشن گرفت. توليد محصولات نوآورانه و ثبات شركت براي سهامداران باعث شد تا سيكا اولين قرن فعاليت خود را با رشد سپری کند. ما اكنون در 101 كشور با بيش از 18000 نفر کارمند حضور داريم.

 

حضور سیکا در بازار و رشد سازماني

رشد سازماني استراتژی اصلي سيكا به حساب می‌آید. از سال 2012، سيكا بیش از 22 شركت را خريده و 25 شعبه افتتاح و بیش از 51 كارخانه جديد تاسيس كرده است. مفهوم بازار هدف با موفقيت پایه گذاری شده است و جهت گیری‌های كلان باعث رشد شرکت شده اند. در اين راستا، نوآوري از اركان اصلي مدل رشد سيكا است: 333 اختراع جديد ثبت شده‌ است و 20 مركز فناوري بین‌المللی در كشورهاي مختلف فعاليت دارند.

از سال 2012، سيكا در فهرست پيشگامان سوييس (SLI) می باشد که اين فهرست شامل 30 شركت بزرگ سوييسي با بيشترين نقدينگي است. سيكا متعهد به تحقق توسعه پايدار است. استراتژی پايداري سيكا با موفقيت آغاز شده و از اكثر اهداف تعيين شده براي سال 2017 فراتر رفته است. دستورالعمل‌های «ابتكار گزارش‌دهي جهاني» چارچوبي را براي گزارش‌دهي پايدار از سال 2013 فراهم آورده است.

 

كارآفريني در سیکا

سيكا به مسايل زيست محيطي در تمام طول زنجيره ارزش توجه دارد و شاخص گزارش‌دهي جهاني (GRI) و اصول «معاهده جهاني سازمان ملل» را پذیرفته است و فعالیت‌هایی مانند توسعه پایگاه‌های داده پايداري محصول را مطابق با اقدامات بین المللی «ارزيابي چرخه زندگي (LCA)» ادامه می‌دهد.

همكاري ها با سازمان‌های غيرانتفاعي و مؤسسات علمي معتبر، مانند ETH در زوريخ، دانشگاه فرايبورگ يا دانشگاه توكيو، بیشتر شده است. بررسي درخواست‌های استادي، كه از طرف سيكا در مراسم صدمين سالگرد اعطاء شد، با موفقيت به پايان رسيد. در سال 2013، دكتر جان ورمانت از طرف هيئت رييسه مؤسسات فدرال فناوري سوييس به مقام استادي در ETH زوريخ (موسسه فدرال فناوري سوييس) نائل آمد.

فریتز شنکر (نفر سوم از راست) در یک دیدار در سانتیاگو شیلی، اکتبر 1959

فریتز شنکر (نفر دوم از سمت چپ) درمحل ساخت سد کیوشو برق Co.’Hitotsuse در ژاپن، 1963