نوآوری در کفپوش ها و پوشش های صنعتی

توسعه در اين بخش بر رزين‌هاي سنتزي و سيماني با عملكرد بالا متمركز است. اين محصولات داراي كاربرد قابل اطمينانی هستند و با شرايط مورد نياز ساختمان‌های بادوام همخواني دارند. محرک‌های اصلي براي روش‌های نوآورانه در اين بخش عبارتند از بو و آلايندگي كم، گيرش سريع و مقاومت در برابر رطوبت. پیشرفت‌های اخير با استفاده از سخت کننده‌های اپوكسي جديد مزاياي قابل توجهي در مقايسه با محصولات اپوكسي متداول فراهم می‌آورند. به منظور تكميل كف‌پوش‌ها، سيكا بسته‌های كاملي را به مشتريان عرضه می‌کند كه در آن‌ها محصولات كف‌پوش به همراه پوشش‌های بهداشتي دیوار ارائه می‌شوند. چندين پوشش بهداشتي ديوار با آلايندگي كم توسط سیکا تولید شده‌اند و اين محصولات بالاترين رتبه بهداشتي را براي پوشش‌های ديوار فضاي داخلي بدست آورده‌اند.

نوآوری در کفپوش ها و پوشش های صنعتی سیکا

سیستم‌های جديد كف‌پوش سيكافلور پورسم گلاس (Sikafloor® PurCem® Gloss) محصولاتي بسيار محكم با كاربرد و قابليت نظافت آسان فراهم می‌آورند. اين كف‌پوش‌ها معمولا در نواحي خشك در صنايع غذايي و آشاميدني، کارخانه‌ها، انبارها و کارگاه‌های فني استفاده می‌شوند. سيكافلور پورسم گلاس مقاومت بسيار بالايي به خراش و مواد شيميايي ايجاد می‌کند. ميزان آلاینده‌ها و بوي اين محصول، كه بر پایه آب و از هيبريد پلي اورتان- مواد سيماني است، بسيار كم و دوام و پايداري بسيار خوبي دارد.

فضاهای اتاق تميز (Cleanroom)

استانداردهاي مربوط به انتشار آلاینده‌های VOC و ذرات معلق در بسياري از بخش‌های صنعتي سختگيرانه‌تر شده است. امروزه، صنايع با فناوري بالا، مانند صنايع ساخت نیمه‌هادی‌ها و تجهيزات اپتوالكتريك، به محیط‌های كاري بسيار تميز نياز دارند. محصولات سيكافلور(Sikafloor® (SR 269 CR با آلايندگي بسيار كم باعث افزايش بازده و قابليت اطمينان فرايند توليد می‌شوند. سیستم‌های كف‌پوش با خواص ضد استاتيك يا اتلاف انرژي نيز توسط سیکا عرضه می‌شود. تعيين كيفيت و دسته بندي اين محصولات طبق استاندارد ISO توسط شريك خارجي ما فرانهوفر IPA انجام می‌شود.

فضاهای تجاری، عمومی و مسكوني

شرکت سیکا کفپوش‌های ویژه‌ای را جهت استفاده در مدارس، موزه‌ها، فروشگاه‌های خرده فروش، مراکز رفاهی و بهداشتی درمانی در کنار بسیاری از ساختمان‌های تجاری و عمومی دیگر طراحی کرده است.
این طیف از محصولات کفپوش سیکا طراحی ویژه­ ای را با در نظر گرفتن مسائل مرتبط با سلامتی ازجمله بهبود صداگيري، كاهش سر و صدا، راحتي کف پا، انتشار كم VOC، سازگاري با AgBB، عرضه می‌کند، تا تجربۀ‌ بی‌نظیری را در استفاده از کفپوش رقم بزند.

كف‌پوش‌هاي تزئيني صنعتي

سيكا محصولات تزئيني جديدي را با اثرات مختلف تولید کرده، مانند:

  1. ظاهر پاششی به همراه پولك
  2. اثر گرانيت براي كف‌پوش‌هاي یکپارچه و بدون درز
  3. ملات موزاييكي و تزئيني

سيكا سیستم‌هایی نيز ارائه می‌کند كه با شرايط مورد نياز صنايع دارويي براي توليد مواد بهداشتي و آرايشي سازگاري دارند.

پوشش های کف در پارکینگ های چند طبقه و زیرزمینی

براي پوشش‌های كف در پاركينگ خودرو به خواص نسبتا بالا، مانند مقاومت به ترك، مقاومت به مواد شيميايي و مخصوصا مقاومت به سايش، نياز است. شرايط محل كار تاثير زيادي بر دوام پوشش دارند. معمولا در پارکینگ‌ها، مخصوصا پارکینگ‌های زيرزميني، دما پايين و رطوبت زياد است و از آنجایی كه لايه سايشي از جنس موادی بر پايه پلي اورتان است، رطوبت زياد باعث تشكيل حباب‌های ريز می‌شود و تشكيل اين حباب‌ها در لايه سايشي باعث كاهش مقاومت مكانيكي و در نتيجه كاهش طول عمر كل پوشش می‌شود.

سيكا سیستم‌های سفارشي سبك و تزئيني نيز عرضه می‌کند كه به جاي پارکینگ‌های قديمي ساخته شده از قير قابل استفاده هستند.

كف‌پوش‌هاي صنعتي محكم

جديدترين نسل سیستم‌های سيكافلور با سخت‌گیرانه‌ترين شرايط كاري مطابقت دارد و دارای ایمنی لازم هنگام استفاده است. در این سیستم جدید مواد خام فنولی حذف شده است.

سيكا فلور بلولاين (Sikafloor® Blueline) محصول جديدي است كه علاوه بر ايمني هنگام استفاده، مواد خام بر پايه فنول و بنزيل الكل نيز ندارد.

لیست محصولات کفپوش های صنعتی