نوآوری در چسب ها و درزگیرها

براي هموار كردن مسير توسعه محصولات با عملكرد بالا در آینده، تمرکز بر روی تحقيق و توسعه بر شيمي بنيادي پلي اورتان (PU) و هيبريدهاي آن و همچنين فناوری‌های پاششی می باشد. براي رسیدن به بالاترين استانداردهاي EHS، درزگیرهاي با عملكرد بالا را براي اتصالات خاص در مهندسي عمران و ساختمان‌سازي توليد می کنیم.

 

سيكا- تأمین كننده پیشرو چسب ها و درزگیرها

سبد محصولات سيكا شامل محصولات انعطاف‌پذير و با كيفيت براي اتصال و درزگیری مطابق با شرايط مختلف مورد نیاز در پروژه می باشد. براي مثال می‌توان به درزگیرهای اتصالات در نماي ساختمان يا درزگیرهای مقاوم براي كف‌پوش و اتصالات خاص و همچنين محصولات چسب چندكاره براي فضاي داخلي يا نصب پاركت اشاره كرد. افزايش تقاضا در اين بازار به عواملي مانند تمركز بيشتر بر افزايش بازدهي انرژي ساختمان‌سازي، افزايش تنوع مواد ساختماني، افزايش تعداد برج ها و آسمان خراش ها و افزايش اهميت سلامت، ايمني و مسايل زيست محيطي مربوط می‌شود.

فناوری‌های فعلی چسب و درزگیر سیکا

بخش «تحقيق و توسعه چسب و درزگیر» توانسته است درزگیرها و چسب‌هایی را براي كاربردهاي مختلف در ساختمان‌سازي توليد كند. براي برآورده كردن بالاترين شرايط مورد نياز، بخش تحقيق و توسعه قابليت بالايي در تمام فناوری‌های مهم دارد از جمله: فناوري پلي اورتان، پليمرهاي با انتهاي سيلان، سيليكون، فناوري بر پايه آب و فناوري آماده سازی.

نوآوری در چسب ها و درزگیرها

محصولات مقاوم به آتش به دليل افزايش شهرنشيني، افزايش آگاهي و قوانين جديد در سطح جهاني بسيار مورد توجه قرار گرفته‌اند. سيكا درزگیرهای جدیدی که در مقابل آتش مقاوم هستند به بازار عرضه كرده است. در مواقع آتش سوزي در ساختمان‌ها، دود و حرارتي كه از ميان منافذ و اتصالات عبور می‌کند، ساكنين را به مخاطره می‌اندازد و مسيرهاي فرار را مسدود می‌کند. محصولات مقاوم در برابر آتش سيكا می‌توانند منافذ و اتصالات را درزگیری كرده و به اين طريق براي مدتي مشخص، دود و آتش را در محل ايجاد شده محبوس كنند و به ساكنين اجازه دهند تا بدون خطر از ساختمان خارج شوند. سیستم‌ها و محصولات مقاوم به آتش سيكا با مناسب‌ترین استانداردها (EN, ETAG, UL, ASTM) مطابقت دارند تا از ايجاد بيشترين مقاومت در برابر آتش اطمينان حاصل شود.

چسب‌ها و درزگیرهای پلي اورتاني سیکا

چسب‌ها و درزگیرهای پلي اورتاني كاربرد وسيعي دارند و خواص مكانيكي متنوعي مطابق با شرايط مورد نظر فراهم می‌آورند. سيكا در زمينه توليد چسب‌ها و درزگیرهای پلي اورتان در جهان پيشگام است. با فناوري ابداعي جديد سيكا با نام آي- كيور (i-Cure)، شركت می‌تواند چسب‌ها و درزگیرهای پلي اورتاني همه كاره توليد كند.

فناوري پليمر با انتهاي سيلان (Silane-Terminated)

پليمرهاي با انتهاي سيلان (STP) داراي تركيبي از خواص پلي اورتان‌ها و سيليكون‌ها هستند. محصولات STP سيكا باعث بهبود عملكرد سبد محصولات سيكا می‌شود. این مسأله مخصوصا در كاربردهايي اتفاق می‌افتد كه در آن‌ها به آماده سازی سطحي كمتر و محصولات بدون ايزوسيانات نياز است. مجموعه محصولات سيكافلكس اِي تي (Sikaflex® AT) تمام استانداردهاي مربوط به درزگیرهای ساختمان را برآورده می‌سازند و خواص كاربردي بسيار خوبي ارائه می‌کنند.

چسب ها و درزگیرهای سيليكوني سیکا

چسب ها و درزگیرهای سيليكوني بر پايه پليمر پلي دي‌متيل سيلوكسان ساخته می‌شوند. اين پليمر انعطاف‌پذيري بالا و مقاومت بسيار خوب به دما و UV در محصول ايجاد می‌کند. سیستم‌های سيكاسيل آر تي وي 1 (Sikasil® RTV-1) و آر تي وي 2 (Sikasil® RTV-2) از اين مزايا بهره می‌برند و براي ساخت نماها و عایق‌های شیشه‌ای، درزگیری اتصالات بتني، و سرهم بندي صفحات خورشيدي استفاده می‌شوند.

فناوري سیکا بر پايه آب

سوسپانسيون‌هاي آكريليك به عنوان رزين اصلي در چسب‌ها و درزگیرهای بر پايه آب استفاده می‌شوند. استفاده و تميزكاري اين محصولات آسان است و پايداري رنگ بسيار خوبي از خود نشان می‌دهند. انقباض زياد و انعطاف‌پذيري كم از نقاط ضعف اصلي اين محصولات به حساب می‌آیند. با اين وجود، محصولي مناسب براي بسياري از كاربردهاي سبک‌تر، از جمله فضاي داخلي ساختمان، هستند.

آماده سازی

براي اطمينان از طول عمر محصولات در برخي كاربردهاي خاص، سطح بايد براي بهبود چسبندگي، آماده سازی شود. بسته به نوع سطح و كاربرد مورد نظر می‌توان از يك پاك كننده، فعال‌ساز يا پرایمر استفاده كرد. سيكا محدوده‌ای از حلال‌ها و اخیراً محصولات آماده سازی بر پايه آب نيز ارائه كرده است.

لیست محصولات چسب ها و درزگیرها