شایستگی سیکا در تامین و توسعه صنعت خودرو

سيكا شريك برتر در تأمین و توسعه صنعت خودرو است

ما با همكاري مشتريان خود به توليد خودروهايي براي آينده كمك می‌کنیم. خدمات تعمیر و نگهداری خودروی سيكا بيش از 30 سال در صنعت خودروي جهان استفاده شده‌اند. محصولات هوشمند ما تركيبي از فناوري مدرن و خواص كاربردي براي استفاده سريع و آسان هستند.

سیکا، برندی پيشگام در زمينه چسب‌ شیشه جلوی خودرو

از اوايل دهه 1980، سيكا شريك تأمین و توسعه تولیدکنندگان اصلی خودرو بوده است. دانشي كه ما در اين شراكت بدست آورده‌ایم، در محصولات عرضه شده به بازار خدمات پس از فروش خودرو نيز ساري و جاري است. طي سال‌ها توانسته‌ایم تخصص و مهارت خود را ارتقاء دهيم و به برندی پيشگام در زمينه تولید چسب شیشه جلوی خودرو تبديل شويم. بر اساس توانایی‌های كه به عنوان يك تامین کننده برای تولیدکنندگان اصلی خودرو(OEMها) داريم، توانسته‌ایم سبد محصولات كاملي را براي درزگیری و اتصال، لرزه‌گیری و پوشش‌های محافظ به بازارِ تعمير و نگهداری خودرو عرضه كنيم. نوآوري، عملكرد بالا، قابليت اطمينان و سهولت استفاده از جمله ویژگی‌های محصولات سيكا هستند كه آن‌ها را به انتخاب اول متخصصان تعویض شیشه جلو و تعمیرات و نگهداری خودرو در سرتاسر جهان تبديل کرده‌اند.

اعتماد به گروه قدرتمند سیکا

سيكا يك شركت تولیدی محصولات شيميايي تخصصي در سوييس با بيش از 100 سال تجربه است. سيكا هميشه از نوآوري به عنوان نيروي محركه، براي تبديل شدن به پيشگام بازار جهاني، استفاده كرده است. همه چيز از دهه 1980 و عرضه سيستم چسب بدون نیاز به پرایمر به شركت BMW آغاز شد. طي اين سال‌ها، به برقراري رابطه با اكثر خودروسازان بين‌المللي ادامه داده ايم.

محصولات سيكا در 50% از وسايل نقليه توليدي استفاده می‌شوند. سيكا به عنوان يك بازيگر جهاني در عرصه صنعت، در بیش از 100 کشور دنیا حضوردارد و با مشتریان خود در این کشورها با زبان و فرهنگ ملی خودشان تعامل می کند.

سيكا در خط مقدم فناوري توليد خودروهاي سبك است

در حال حاضر، حدود يك ميليارد وسيله نقليه مسافري ثبت شده وجود دارد و اين مقدار هر ساله افزايش می‌یابد. بدون شك در آينده، به واسطه مشكلات ناشي از كمبود منابع، افزايش مصرف انرژي و افزايش آلاینده‌های CO2، به وسايل نقليه كارآمدتر نياز خواهد بود. در اين رابطه، يك عامل حياتي وجود دارد. كاهش چند گرم آلاينده CO2 يا صرفه جويي در ماده يا انرژي، از طريق كاهش چند كيلوگرمي وزن وسايل نقليه. شايد ناچيز به نظر بيايد، اما اين مقادير، با احتساب میلیون‌ها خودروي جديدي كه هر ساله توليد می‌شوند، می‌توانند بسيار چشمگير باشند. حتي تغييرات كوچك می‌توانند نتايج قابل‌توجهي به همراه داشته باشند.

چسب های صنعتی را می‌توان به عنوان جايگزين يا مكمل روش‌های متداول اتصال قطعات، از جمله پرچ‌ها، پیچ‌ها، و روش‌های جوشكاري (مانند جوشكاري نقطه‌ای) استفاده كرد. اتصالات چسبي نه تنها استحكام بالايي دارند، بلكه خواص كشسانی و انعطاف پذیری بالایی نیز از خود نشان می دهند. از نظر فنی اين چسب‌ها بايد به خوبي به مسطوح مختلف بچسبند، و علاوه بر آن قابلیت تحمل تنش های انبساطی و انقباضی سطوح، با حقظ مقاومت های مکانیکی بالا را داشته باشند.

محصولات و فناوری‌های سيكا در زمينه انواع چسب، مسير ساخت سازه‌های سبك و كارآمد را هموار و به قابليت حركت پايدار كمك شاياني می‌کنند.

BMW i3- استانداردي جديد در ساخت خودروهاي سبك

چسب‌های سيكافلكس (®Sikaflex) با مدول بسيار بالا (UHM) محصولات جديدي هستند كه واكنش زودهنگام سيكا را به افزايش تنوع مواد مورد استفاده در طراحي خودرو نشان می‌دهند. اين چسب‌ها امكان اتصال سريع مواد مختلف را فراهم می‌آورند و در عين حال كارايي و دوام اتصال را نيز تضمين می‌کنند. چسب‌های سيكافلكس UHM در اين صنعت منحصربفرد هستند؛ اين چسب‌ها می توانند در خطوط تولید تمام اتوماتیک و یا غیر اتوماتیک مورد استفاده قرار بگیرند. خودروي پيشرفته و تمام‌برقي BMW i3 آينة تمام‌نماي فناوري چسب جديد سيكافلكس UHM است.