انواع کاربرد در نمای ساختمان، درب و پنجره

درزگیری نما (Facade Joint Sealing)

آب بندی و هوابندی(Weather Sealing)

عملكرد، دوام و ظاهر نماي ساختمان به شدت به درزگیري مناسب آن در برابر شرايط جوّي بستگي دارد. اجزاي نماي ساختمان در معرض جابجايي‌هاي شديد ناشي از تغييرات دمايي، رطوبت، انقباض مصالح ساختماني، امواج صوتي، باد و ارتعاشات قرار دارند. اين جابجايي‌ها می‌توانند بر اتصالات و اجزاي مجاور آن‌ها تاثير بگذارند. برای درزگیری فضا مابین سنگ‌های طبيعي به محصولاتی بدون ایجاد اثر لكه نياز است.

ممبران ها

سيكاممبران (®SikaMembran) سيستم غشایی كنترل بخار است كه تقريبا براي تمام شرايط جوّي قابل‌استفاده است. اين محصول را می‌توان براي درزگیری  درزهای ارتباطي و متحرک اطراف نماها و پنجره‌ها استفاده كرد. از جمله ویژگی‌های اين محصول می‌توان به موارد زير اشاره كرد: کارایی بسيار خوب حتي در گوشه‌ها و اطراف برآمدگی‌ها به واسطه انعطاف‌پذيري ممبران، كاربرد آسان بر روي سطوح ناهموار، عدم نياز به بست‌هاي مكانيكي اضافي، امكان تنظيم و نصب ممبران تا 30 دقيقه، عدم نياز به آماده‌سازي، عدم نياز به پرایمر در اكثر سطوح، چسبندگي بسيار خوب به اكثر مصالح ساختماني.

نصب شیشه ساختاری (Structural Glazing)

شیشه هایی که از طریق روش های ساختاری و با استفاده از چسب به سازه اصلی متصل می شوند چندین سال در معرض تنش ها و شرایط جوی شدید قرار می گیرند. بعلاوه، نيروهاي وارده را نيز دائماً به سازه نگهدارنده منتقل می‌کنند. چسب های سيليكوني ساختاری SG با مدول بالا خواص بسيار جالبي براي اين كاربرد از خود نشان می‌دهند. محصولات سيكا با استاندارد ETAG 002 (استاندارد نصب شیشه ساختماني اروپا) مطابقت دارند.

شیشه‌های ایزوله (Insulating Glass)

مطابق استاندارد BS EN 1279، شیشه‌های عايق (IG) دوجداره يا سه‌جداره بايد كمترين نفوذ بخار آب به فضاي بين شیشه‌ها را داشته باشند. اتلاف گاز در شیشه‌های پرشده با گاز خنثی نيز بايد حداقل باشد. سيكا انواع محصولات، از جمله درزگیرهاي اوليه و ثانويه، را عرضه می‌کند كه می‌توانند گاز بين شیشه‌ها را تا بيش از 30 سال حفظ كنند.

گروت های کاشت شیشه (Balustrade Adhesive)

گروت ریزی در نماهای تمام شیشه‌ای

در نماهای تمام شیشه ای (TVG، نصب شیشه‌ تیغه‌ای) و پنل های شیشه‌ای، صفحات شیشه به قاب فرعي متصل می‌شوند و تنش وارده بر شیشه با استفاده از چسب به حداقل می‌رسد. با استفاده از سيكاگلِيز (®SikaGlaze)، لبه پاييني شیشه در داخل شكاف كف قرار می‌گیرد تا توزيع تنش در تمام شیشه يكنواخت باشد. با استفاده از درزگیرهاي سيليكوني WS سيكاسيل و سیکاهایفلکس ( ® Sikasil ®  ,SikaHyflex) می‌توان شیشه را در برابر شرايط جوي محافظت كرد. بعلاوه، اين درزگیرها نيروهاي وارده را دائماً به سازه‌ي نگهدارنده منتقل می‌کنند. چسب های سيليكوني ساختاری SG خواص بسيار جالبي براي اين كاربرد از خود نشان می‌دهند.

نصب پنل های ساختمانی (Ventilated Rainscreen Panel System)

اتصال قاب (Panel Bonding)

سيستم سيكاتَك پَنل (SikaTack® Panel) از يك چسب، نوار اتصال اوليه، و مواد آماده‌سازی سطح تشكيل می‌شود. اين سيستم را می‌توان براي اتصال مستقيم در محل يا فرآیند پيش‌ساخت در كارخانه استفاده كرد. با هر دو روش، آزادي عمل زيادي در طراحي ايجاد می‌شود.

اتصالات ساختاری منعطف (Elastic Adhesive Bonding)

چسب های چند منظوره با مقاومت بالا

اين فناوری‌ها پیشرفت‌های چشمگيري در سي سال گذشته ايجاد کرده‌اند و سيكا در خط مقدم توسعه چسب های سخت و منعطف قرار دارد. اين محصولات كاربردهاي بي‌شماري در زمينه ساختمان‌سازي و تعمير و نگهداري ساختمان دارند. مزاياي اصلي چسب نسبت به اتصال مكانيكي را می‌توان به سرعت و صرفة اقتصادي آن در عین داشتن دوام ومقاومت های بالا دانست. عدم نياز به سوراخ‌كاري به معني عدم وارد شدن آسيب به زيرلايه يا ضعيف شدن آن است. فناوري چسب كشسان سيكا محصولات و سیستم‌های متنوعي توليد كرده است كه می‌توانند ارتعاش و جابجايي حرارتي بين مواد و سطوح مختلف را نيز جبران كنند.

سیستم های درزگیری مقاوم در برابر آتش

نماهاي مقاوم در برابر آتش

سيكا درزگیرهاي محافظ مقاوم در برابر حریق را براي اتصالات عمودي در نماها و براي اتصالات افقي كف، بين نما و دال‌های كف، عرضه می‌کند.

نوارها و فوم‌های منبسط‌ شونده

محصولات پلي یورتانی سيكا

علاوه بر كاربرد آسان، نصب سريع و صرفه اقتصادي، فوم‌های پلي یورتان سيكا عايق حرارتي و صوتي بسيار خوبي نيز هستند و در برابر پوسيدگي و خوردگي مقاومت بسيار بالايي دارند. به همين دليل است كه اين فوم‌ها در ساختمان‌های جديد پايدار و با مصرف بهينه انرژي در سطح وسيعي استفاده می‌شوند. فوم‌های پلي یورتان بسيار متنوع هستند و براي عايق‌بندی، نصب، مونتاژ، پركردن، حفاظت و ایزوله سازی در مصارف مختلفی كارايي دارند.

پنجره‌های چند جداره مقاومت بسيار خوبي در برابر حرارت از خود نشان می‌دهند، اما نصب قاب پنجره يا چهارچوب آن از نظر بهره‌وري انرژي اهميت زيادي دارد. سيكا محصولات سفارشي متنوعي را براي فرآیندهاي مختلف عايق‌كاري و نصب پنجره و چهارچوب عرضه می‌کند. اين محصولات درزگیرهاي سيكاسيل و سيكافلكس، نوارها و ممبران هاي تنظيم رطوبت، فوم‌های پلي یورتانی منبسط‌شونده (سيكابوم (®SikaBoom)) و غيره را شامل می‌شوند.

آماده‌سازی سطوح و پرایمرها

آماده‌سازی سطح براي چسبندگي بهينه

در مورد برخي چسب‌ها و درزگیرهاي سيكا، تميزكاري كامل سطح اهميت زيادي در ايجاد اتصال محكم دارد. بنابراين، سيكا محصولات ویژه‌ای را با چسبندگي بهينه به مواد مختلف عرضه می‌کند. واحدهاي فني سيكا آزمایش‌های كاملي را، براي تعيين بهترين پرایمر، بر روي مواد انجام می‌دهند. سيكا، بر اساس تجربه و نتايج آزمايش، می‌تواند محصولات ویژه‌ای را براي هر پروژه پيشنهاد دهد.

سيكا محصولات جانبي و کمکی مختلفي نيز براي آماده‌سازي سطوح و درزگیرها عرضه می‌کند. اين لوازم كمكي در كنار محصولات نماي ساختمان عرضه می‌شوند و با محصولات خانواده سيكاسيل (Sikasil)، سيكافلكس (Sikaflex)، سيكاهايفلكس (SikaHyflex) و سيكاتك (SikaTack) مطابقت كامل دارند. اين محصولات به تكميل پروژه‌های شما در زمينه ساخت نما كمك می‌کنند.

دانلود بروشور نما و پنجره