سیکا برنده جایزه فناوری سوییس در سال 2019

سیکا در بخش “رهبران نوآوری” جایزه فناوری سوئیس 2019 را کسب کرده است. این جایزه را به دلیل فناوری جدید چسبنده با کارایی بالا که در ساخت و سازهای سبک در زمینه حمل و نقل استفاده می شود ، دریافت کرد. این جایزه در 21 نوامبر ، در انجمن نوآوری سوئیس در بازل با حضور 1000 تصمیم گیرنده در تجارت ، سیاست ، علم و رسانه اهدا شد.

بیش از صد شرکت برای مهمترین جایزه فن آوری سوییس که سالانه توسط انجمن نوآوری سوییس اهدا می شود ، رقابت کردند. سیکا به دلیل قدرت ابتکاری خود توسط هیئت داوران شناخته شد و به خاطر آخرین نوآوری خود جایزه گرفت: SikaForce® Powerflex ، فناوری چسب جدیدی که ترکیبی از خصوصیات چسب های ساختاری الاستیک و با مقاومت بالا در یک محصول واحد است. SikaForce® Powerflex برای پاسخگویی به الزامات ساخت و ساز سبک در زمینه حمل و نقل توسعه داده شد.

وسایل نقلیه سبک تر و سازگار با محیط زیست با وجود سیکا

یکی از مزایای SikaForce® Powerflex این است که به تولید کنندگان اتومبیل ، وسایل نقلیه ریلی ، اتوبوس و کامیون این امکان را می دهد که ضمن حفظ سفتی بدنه ، خاصیت ارتجاعی مناسب و در نتیجه ویژگی های مکانیکی ایده آل در محصولات خود داشته باشند.مواد مخلوط مورد استفاده در تولید و تقویت با SikaForce® سبب کاهش در وزن خودرو، در نتیجه کاهش مصرف انرژی و تولید گازهای گلخانه ای مضر می شود.

 فرانک هافلین ، مدیر ارشد فناوری:

برای ما افتخار بزرگی است که جایزه فناوری فناوری سوئیسی را دریافت می کنیم ، که بار دیگر نشان دهنده قدرت ابتکاری سیکا است هدف ما ارائه راه حل هایی با ارزش افزوده به مشتریان است با تکنولوژی چسبنده SikaForce® Powerflex ، ما نه تنها از فرآیندهای مونتاژ سریعتر پشتیبانی می کنیم بلکه کمک زیادی به رفع چالش های آینده می کنیم – از جمله این کمک ها ساخت و ساز سبک ، و در نتیجه کمک به دوستی محیط زیست در زمینه حمل و نقل می باشد. “

سخت شدن در لمس یک دکمه

ویژگی های جدید چسب فن آوری “عمل آوری با طراحی” است. این فن آوری عمل آوری بسیار سریع کار می کند و با لمس یک دکمه می تواند باعث کاهش زمان مونتاژ تا 50٪ شود با این خصوصیاتOEM ها و دیگر کاربران می توانند فرآیندهای تولید خود را بسیار سریعتر و کارآمدتر کنند.

جایزه نوآوری سوییس

هر ساله  جوایزی در زمینه فناوری سوییس به نوآوری ها و پیشرفت های برجسته مبتنی بر فناوری از مبتدیان ، دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی و شرکت های مستقر اهدا می شود.