افتتاح رسمي كارخانه افزودنی های بتن در اتیوپی

كارخانه جديد در اتیوپی

سيكا اولين كارخانه توليد افزودنی های بتني را در كشور اتیوپی افتتاح می‌کند. سيكا اولين شركت بین‌المللی است كه محصولات خود را به صورت محلي (کشوری) توليد می‌کند و اين اقدام،  پایه ای را براي شكل‌گيري فعالیت‌های تجاري در اين بازار رو به رشدِ 100 ميليون نفري ایجاد می کند.

پيش‌بيني نرخ رشد بالا در صنعت ساختمان

با تاسيس كارخانه در شهر آديس آبابا، سيكا در يك كلان‌شهر مستقر می‌شود. اتيوپي، از نظر جمعيتي، دومين اقتصاد بزرگ در جنوب صحراي آفريقا و چهارمين كشور از نظر بازده اقتصادي است. يكي از مسايلي كه بخش ساختمان از آن بهره می‌برد «طرح رشد و تحول» دولت است. بر اساس پيش‌بيني‌ها، تا سال 2025، بخش ساختمان با رشد ساليانه حدود 11 درصد همراه خواهد بود كه بيشترين ميزان رشد در ميان كشورهاي جنوب صحراي آفريقا به حساب می‌آید.

كارخانه جديد در شهر اليم جنا در وِلِت واقع است و پرمصرف‌ترين مصالح ساختماني در بازار محلي را در شش گروه افزودنی ها، آب‌بندي، چسب و درزگیر، ترميم، كف‌پوش و پوشش بام توليد خواهد كرد.

پتريسور گريندينو، مديركل سيكا حبشه اعلام كرده است: «ما همچنين قصد داريم ميزان توليد را، با اضافه كردن ساير محصولات، افزايش دهيم. در واقع، تا اوايل سال آينده، محصولات بيشتري را، مانند ممبران مايع پوشش بام، مواد آب‌گریز، ملات‌هاي آب‌بندي، چسب‌های كاشي، گروت ها و مخلوط‌های خشك، به بازار عرضه خواهيم كرد».