تغییرات در مدیریت گروه سیکا

 سازمان

هيئت مديره سيكا تصميم گرفته است تغييراتي در مديريت گروه ايجاد كند تا از اين طريق سازمان را در مسير راهبرد رشد سيكا و اهداف 2020 قرار دهد. تغييرات مديريتي زير از اول آوريل 2017 اجرايي می‌شوند.

توماس هاسلر، مدير ارشد كنوني فناوري، به رياست بخش صنعت منصوب می‌شود. بخش «بازار هدف صنعت» به صنايع خودروسازي و وسايل نقليه تجاري، لوازم جانبي خودرو، انرژی‌های تجديدپذير، و مهندسي نماي ساختمان خدمات ارائه می‌دهد. اين سمت جديد، مسئوليت دو واحد تجاري جهاني، يعني واحد خودرو و واحد ابزار و کامپوزیت‌ها، را نيز دربر می‌گیرد. فروش بخش صنعت در سال 2016 به 2/1 ميليارد فرانك سوييس می‌رسد و بزرگترين بازار هدف سيكا محسوب می‌شود. انتصاب توماس هاسلر باعث افزايش تمركز بر مشتري و اطمينان بيشتر از رشد اين تجارت جهاني می‌شود.

يومي كان، رئيس كنوني بخش صنعت و سیستم‌های ساختماني، به سمت رياست بخش ساختمان منصوب می‌شود. اين بخش داراي شش بازار هدف، يعني بتن، آب‌بندي، تعمیر، ترميم و مقاوم سازی، درزبندي و اتصال، كف‌پوش، و پوشش بام، است. تجميع بازارهاي هدف مرتبط با بخش ساختمان تحت مديريت واحد باعث تقويت هرچه بيشتر خدمات سيكا به مشتريان جهاني و پروژه‌های ساختماني بزرگ با پتانسيل فروش متقابل می‌شود.

ارنستو شومپلي، رئيس كنوني بخش بتن و آب‌بندي، از سمت مديريت گروه استعفا داده است. او بيش از 40 سال در صنعت ساختمان‌سازي، مخصوصا سازه‌های زيرزميني، تجربه دارد و قرار است به عنوان رئيس بخش زيرساخت و معدن مستقيما با مديرعامل كار كند. او همچنين از تغيير سازمان جديد بازارهاي هدف حمايت خواهد كرد.

فرانك هوفلين، رئيس كنوني فناوري سیستم‌های گرمانرم، به سمت مدير ارشد فناوري و عضو مديريت گروه منصوب شده است. او جانشين توماس هاسلر می‌شود. فرانك هافلين بيش از 13 سال پيش در آمريكا به سيكا پيوست و در آمريكا و سوييس در سمت‌های مختلف بخش تحقيق و توسعه فعاليت كرده است. او مدرك دكتري از دانشگاه فرايبورگ آلمان دارد و شهروند آمريكا و آلمان است.

هاينز گيسل، مدير منطقه‌ای كنوني آسيا/ اقيانوسيه، براي يك دوره مرخصي بلند مدت از سمت خود كناره‌گيري كرده است. او بيش از ده سال در بخش آسيا/ اقيانوسيه سمت‌های مديركل سنگاپور و چين را بر عهده داشت و سپس به سمت مدير منطقه‌ای منصوب شد. او در نيمه دوم امسال با سمت جديد به سيكا باز می‌گردد.

مايك كمپيون، رئيس كنوني منطقه چين، به سمت مدير منطقه‌ای آسيا/ اقيانوسيه و عضو مديريت گروه منصوب شده است. او جانشين هاينز گيسل خواهد شد. مايك كمپيون بيش از 18 سال پيش در آمريكا به سيكا پيوست و سمت‌های مديريتي مختلفي را در آمريكا و چين بر عهده داشته است. او داراي مدرك علوم از دانشگاه ويلانووا در پنسيلوانيا و شهروند آمريكا است.
مديرعامل: «تغييرات در مديريت گروه، مرحله‌ای مهم در پيشبرد راهكار رشد است. من به تيم اجرايي بسيار خوب سيكا افتخار می‌کنم و مشتاق همكاري با آن‌ها هستم. مطمئنم كه با اين ساختار جديد و مديريت با تجربه می‌توانیم به اهداف استراتژیک 2020 دست يابيم.»