خريد توليدكننده پيشتاز محصولات صداگيري خودرو توسط سيكا

سيكا بر سر خرید گروه فِيست كِم تِك (Faist ChemTec)، كه پيشگام در توليد محصولات مهندسي و با كيفيت صداگيري براي صنعت خودرو است، به توافق رسيده است. دفتر مركزي اين شركت در شهر وورمز در آلمان واقع شده است، حدود 840 نيروي كاري در سرتاسر جهان دارد و فروش ساليانه آن به 190 ميليون فرانك سوييس می‌رسد. فناوري و دانش فني بدست آمده از طريق اين خريد، باعث رشد سریع‌تر سیکا می شود و نفوذش در بازار، از طريق همكاري بين دو شركت، افزايش می‌یابد. شفاف‌سازي و تاييد اين معامله توسط مراجع ضد انحصار انجام خواهد شد.

فِيست كِم تِك، شركتي معروف با نام تجاري انحصاري، تخصص فني بالا، و روابط نزديك و بلند مدت با مشتري است. اين شركت بيش از يك قرن پيش تاسيس شد و در زمينه توليد محصولات مهندسي و با كيفيت براي صداگيري پيشگام است. شركت فِيست كِم تِك شش كارخانه توليدي در اروپا، آمريكاي شمالي و آسيا دارد و محصولات جديد و موفق خود را از طريق شبكه توزيع گسترده خود در سرتاسر اروپا به مشتريان عرضه می‌کند. همانند شركت سيكا، شركت فِيست كِم تِك نيز نوآوری‌های خود را در راستاي جهت‌گيري‌هاي كلان، مانند افزايش تقاضا براي خودروهاي سبك و راحت، انجام می‌دهد.

فِيست كِم تِك فناوري و دانش فني بالايي در زمينه قير اصلاح شده و محصولات لاستيكي فشرده شده براي كنترل سروصدا در خودرو در اختيار دارد. محصولات سبك، چندلايه و ممتاز لرزهگيري اين شركت به خودروسازان این امكان را می‌دهد تا خودروهاي سبك و بي سروصدا با آلاینده‌های كربني كمتر طراحي كنند. توانايي سيكا در زمينه فرايندهاي بر پايه هوا براي كاهش سروصدا و قطعات تقويت كننده با استفاده از فناوری‌های شركت فِيست كِم تِك تكميل مي‌شود و در نتيجه، سيكا می‌تواند محصولات متنوع‌تري در اختيار مشتريان قرار دهد. علاوه بر اين، سيكا فناوري صداگيري براي كالاهاي تجملاتي و صنعت ساختمان را نيز در اختيار خواهد گرفت.

پائول شولر، مديرعامل سيكا: «اين خريد كاملا در راستاي استراتژی رشد شركت سيكا قرار دارد و باعث تقويت عرضه و فناوري محصولات در زمينه صداگيري در بازار خودرو می‌شود. با ساخت اين محصولات، علاوه بر دستيابي به بازار جهاني، می‌توانیم به صورت محلي (کشوری) نيز حضور داشته باشيم و در عين حال خدمات خود را به سرتاسر جهان ارائه دهیم. ما صميمانه ورود تيم متخصص شركت فِيست كِم تِك به خانواده سيكا را خوش‌آمد می‌گوییم و مشتاق همكاري با آن‌ها در آينده هستيم.»

توماس هاسلر، رئيس بخش صنعت و خودرو در سيكا: «روند توليد خودرو به سمت طراحي خودروهاي برقي، سبك و چندماده‌اي پيش می‌رود و تا سال 2025، ميزان فروش وسايل نقليه برقي به 10 تا 15 ميليون دستگاه می‌رسد. محصولات مشترك شركت فِيست كِم تِك و سيكا به ما امكان می‌دهند تا علاوه بر عرضه قوي محصولات براي خودروهاي معمولي، از جهت‌گيري كلان به سمت خودروهاي برقي نيز بهره ببريم و سهم محصولات خود در هر خودرو را به بيش از 20% افزايش دهيم.»

ايف الكساندر، يكي از بنيانگذاران L-GAM: «از شراكت چند ساله خود با شركت فِيست كِم تِك خشنود هستيم. ما به دستاوردهاي مدير عامل شركت، كريستوف روتگز، و تيم مديريت او افتخار می‌کنیم كه توانستند، در طول مدت همكاري با ما، شركت را در آمريكاي شمالي، اروپاي شرقي و چين توسعه دهند. مطمئنيم كه سيكا شريك خوبي براي فِيست كِم تِك در آينده خواهد بود و خواهد توانست سرعت توسعه جهاني شركت را هرچه بيشتر افزايش دهد.»

كريستوف روتگز، مديرعامل فِيست كِم تِك: « تيم مديريتي شركت از اين جابجايي استراتژی بسيار خوشحال است. آن‌ها بي‌صبرانه مشتاق توسعه هرچه بيشتر تجارت و توليد محصولات كارآمدتر و مشتري پسندتر هستند. تخصص سيكا در زمينه مهندسي مواد كمك بزرگي به محصولات فِيست كِم تِك و نوآوری‌های بيشتر خواهد كرد. از تيم L-GAM به خاطر حمايت آن‌ها در چند سال اخير بسيار سپاسگزارم.»