سیکا به دنبال ایجاد کارخانه‌ی سوم در تگزاس و افزایش تولید در آمریکاست.

با افتتاح کارخانه‌ی جدید در نزدیکی هیوستون، سیکا حضورش در بازار رو به رشد آمریکا را افزایش می‌دهد. از این سایت ۱۶ هکتاری برای تولید سبد جامعی از افزودنی‌های بتن و ملات استفاده خواهد شد. این تجهیزات یک مرکز تجاری راهبردی نیز خواهد بود و به بهره‌برداری از رشد بالقوه‌ در بازار ساخت‌وساز تگزاس و ایالات جنوب شرقی آمریکا کمک خواهد کرد.

 کارخانه‌های بزرگ جدید سیکا پس از یک دوره‌ی ساخت‌وساز ۱۲ ماهه افتتاح شدند. این سایت مجهز به دستگاه‌های ویژه‌ای برای تولید پلیمرهای اصلی است که در افزودنی‌های بتن با عملکرد بالا به کار می‌روند. این تسهیلات -گروه بیست و دوم در ایالات‌متحده- محصولات را برای مشتریان در شهرهای بزرگ تگزاس و منطقه‌ی جنوب غرب آمریکا تأمین می‌کند. کلان‌شهرهای هیوستون، دالاس، آستین و سان‌آنتونیو با جمعیت کلی ۲۰ میلیون نفری و صنعت ساخت‌وساز پررونق، جزء نواحی شهری با رشد سریع در آمریکای شمالی هستند. سیکا، در این سایت جدید، بر گسترش بازار‌ها در تگزاس و منطقه‌ی جنوب غربی تمرکز خواهد داشت. همچنین یک مرکز آموزشی برای مشتریان و کاربران و مراکزی هم برای خدمات مشتریان و فروش ایجاد خواهد شد. این کار سبب می‌شود این منطقه با طیف وسیعی از محصولات از همه‌ی بازارهای هدف و با خدمات کامل تأمین شود.

گریستوف گانز، مدیر منطقه‌ای آمریکای شمالی «با افتتاح این مرکز جدید، روند گسترش زنجیره‌ی تأمین  را در کلان‌شهرهایی با سرعت رشد زیاد در آمریکای شمالی ادامه می‌دهیم. بازار ساخت‌وساز تگزاس اکنون سریع‌ترین رشد را در ایالات‌متحده دارد و این کارخانه‌ی جدید در تگزاس جنوبی به ما کمک خواهد کرد تا به بهترین شکل از این بازار پررونق بهره‌ ببریم. به لطف راه‌اندازی ۱۳ کارخانه‌ی دیگر در ۵ سال اخیر، اکنون پوشش جغرافیایی فراگیری بر بازار پویای آمریکای شمالی داریم و ازاین‌رو پایه‌های لازم برای ادامه‌ی این رشد را بنا نهاده‌ایم».