عملکرد اقتصادی

هفت بازار هدف، فرصت‌های بی‌شمار

پايداري در ساخت و ساز با هر دو نوع پروژه، ساخت ساختمان‌های جديد و بازسازي ساختمان‌های قديمي ارتباط دارد. سیکا به عنوان شركتي پيشرو در بازار جهاني صنعت مواد شيميايي ساختماني، از طريق نوآوري، كيفيت و خدمات به طور مداوم پتانسيل رشد خود در تمام بازارهاي هدف را بكار می‌گیرد. هفت بازار هدف سيكا عبارتند ازافزودنی های بتن، آب‌بندي، پوشش بام، كف‌پوش، چسب و درزگیر، ترميم، تعمیر و محافظت و صنعت.

 

از محصول تا ارائه راه حل

سيكا روش‌های نوآورانه اي را به مشتريان خود عرضه می‌کند. اين روش‌ها باعث افزايش بازده، دوام و زيبايي ساختمان‌ها، تجهيزات زيربنايي، تاسيسات و وسايل نقليه در طول مدت ساخت و مصرف می‌شوند. اين راه حل‌ها و مفاهيم يكپارچه، تمام دوره عمر يك وسيله، از ساخت تا تعمير، ترميم و تخريب را مد نظر قرار می‌دهند. افزايش عمر كاري يك وسيله، از طريق نگهداري مناسب و نوسازي، باعث ايجاد ارزش اقتصادي و زيست محيطي می‌شود.

نفوذ در بازار جهاني

رشد سريع تجارت ملات

تجارت در زمينه ملات، كه جزء اصلي استراتژی رشد شركت سيكا است، حاشيه سود بالايي دارد و عملكرد آن در چند سال اخير، بالاتر از حد معمول بوده است. سيكا با افتتاح 19 كارخانه جديد و تكميل 5 شرکت خریداری شده از سال 2015، به رشد سريع خود در زمينه تجارت ملات ادامه داده است. در مجموع، 102 كارخانه در سرتاسر جهان به تجارت ملات اختصاص دارند.

رشد سريع بازارهاي نوظهور

36% فروش در بازارهاي نوظهور

امروزه، بيش از 36% فروش شركت به بازارهاي نوظهور مربوط می‌شود كه بيانگر رشد ساختاري شديد در اين بخش است. رشد زنجیره‌های تأمین و قابلیت‌های فني براي موفقيت در بازار بسيار حائز اهميت هستند. رشد سريع سيكا در بازارهاي نوظهور نتايج قابل قبولي به همراه داشته است به نحوي كه فروش سال 2017 به ميزان 8.1 درصد افزايش يافت.

تملك به عنوان زيربناي رشد

20 تملك از سال 2015

رشد سازماني- يا توسعه از طريق منابع خود شركت- ركن اصلي استراتژی سيكا است. اين هدف از طريق خریداری شرکت های مرتبطی هدف‌گذاری شده دقيق محقق می‌شود. رشد خارجي امكان می‌دهد تا شکاف‌های دسترسي به بازارهاي هدف از بين بروند و بازارهاي خُرد ادغام شوند. با اين سرمايه گذاری‌های هدفمند، شركت پتانسيل رشد جهاني خود را حفظ می‌کند.

پيشگام در نوآوري در سطح جهاني

20 مركز فناوري جهاني و 217 ثبت اختراع از سال 2015

896 نفر در بخش تحقيق و توسعه (R&D) كار می‌کنند و نوآوری‌های شركت سيكا را بر عهده دارند. بسياري از آن‌ها در زمينه تحقيقات بنيادي و توسعه محصولات جديد در 20 مركز فناوري جهاني كار می‌کنند. از سال 2015، سيكا 217 اختراع را به ثبت رسانده و محصولات جديد متعددي را روانه بازارهاي هدف كرده است.

ارزش‌های سازماني قوي

فرهنگ شركت به عنوان شالوده موفقيت پايدار

سيكا چشم‌انداز دراز مدتي براي توسعه تجارت خود در نظر دارد و با تعهد و مسئوليت در قبال مشتريان، سهامداران و كاركنان عمل می‌کند. موفقيت آينده شركت سیکا نه تنها به اتخاذ استراتژیي درست بستگي دارد بلكه تا حد زيادي به اعتماد و فداكاري تمام كاركنان سيكا وابسته است. سيكا به شایستگی و كارآفريني كاركنان خود باور دارد.