تقويت حضور سيكا در آمريكاي لاتين

توليد ملات

سيكا حضور خود در آمريكاي لاتين را توسعه می‌دهد. به اين منظور، كارخانه جديد ملات در اكوادور و شعبه جديد در نيكاراگوئه راه‌اندازي شده‌اند. اين دو پروژه با ظرفیت‌های موجود در آمريكاي لاتين ارتباط دارند و به اجراي موفق راهبرد 2018 كمك می‌کنند.

كارخانه جديد ملات در شهر دوران در نزديكي گواياكيل، علاوه بر خطوط توليد، شامل واحدهاي بسته بندي و تداركات نيز می‌شود. به اين ترتيب، سبد محصولات شركت در بخش رو به رشد ملات وسيع‌تر می‌شود. اين دومين كارخانه سيكا در اكوادور است. افزايش ظرفيت توليد به سيكا امكان می‌دهد تا سهم خود در بازار را افزايش دهد و ارتباط خود را با ظرفیت‌های بخش ساخت و ساز در اكوادور حفظ كند.

شعبه جديد در نيكاراگوئه

سيكا شعبه جديدي در شهر ماناگوئه (پايتخت نيكاراگوئه) تاسيس كرده است تا بتواند، علاوه بر توزيع محصولات خود، سهم خود در بازار ساختمان‌سازي نيكاراگوئه را افزايش دهد. محصولات سيكا از سال 1998 از طريق توزيع كنندگان به بازار اين كشور عرضه شده است و يك نام تجاري معتبر و شناخته شده به حساب می‌آید.

نيكاراگوئه يكي از قويترين كشورهاي در حال توسعه در آمريكاي لاتين است. توسعه زیرساخت‌ها، از جمله جاده و پروژه‌های معدن، بنادر، بیمارستان‌ها و مدارس، در حال انجام است. ساختمان‌های مسكوني از ديگر ظرفیت‌های اين كشور هستند. بر اساس پيش بینی‌ها، مصرف سيمان در بخش پررونق ساختمان‌سازي در اين كشور در چند سال آينده سه برابر خواهد شد.