سیکا کارخانه تولید را در قطر افتتاح می کند

سیکا در حال شروع عملیات راه اندازی کارخانه تولید افزودنی بتن در دوحه قطر می باشد. این کشور واقع در سواحل شرقی شبه جزیره عربستان، به دلیل سرمایه گذاری بزرگ در زیرساخت ها و پروژه های بزرگ در حال اجرا یا برنامه ریزی شده، یک بازار بسیار جذاب می باشد.

پس از تاسیس شعبه سیکا در قطر در سال 2012، سیکا حضور خود را در این کشور با تاسیسات تولیدی اش گسترش می دهد و از این طریق موقعیت خود را به عنوان ارائه دهنده محصولات با کارایی بالا که در حال حاضر به صورت داخلی و نزدیک به مشتریان تولید می شوند تقویت می کند. در کنار خط تولید افزودنی بتن، دفتر مرکزی و انبار اصلی در محوطه کارخانه قرار خواهد گرفت.

ایو شوادلر، مدیر منطقه ای EMEA  :بهینه سازی زنجیره تأمین، ما را قادر می سازد تا نقش پررنگ تری را در پروژه های بزرگ ساختمانی قطر ایفا کنیم. داشتن ظرفیت های تولیدی در سطح محلی(داخلی) به ما این امکان را می دهد که هزینه های حمل و نقل را کاهش دهیم و نزدیک به مشتریانمان باشیم. “

پروژه های زیرساختی محرک بخش ساختمان

قطر علاوه بر سرمایه گذاری در استادیوم ها و زیرساخت های مرتبط با جام جهانی فوتبال 2022، زیرساخت های حمل و نقل و انرژی خود را در جاده ها، بنادر، راه آهن و نیروگاه ها گسترش می دهد. یکی از پروژه های مهم، مترو دوحه، به عنوان سیستم حمل و نقل سریع است که پایتخت را با حومه های آن پیوند می دهد. بخش گاز نیز سرمایه گذاری های وسیعی را جذب می کند. رشد متوسط سالانه بیش از 9 درصد برای صنعت ساخت و ساز قطر تا سال 2023 پیش بینی شده است.