خرید شرکت پرکس توسط سیکا

خبر خرید شرکت پرکس توسط سیکا در تاریخ 8 ژانویه 2019 اعلام شد و سیکا در تاریخ 23 می سال 2019 مراحل ادغام با شرکت پرکس را به اتمام رساند. . پرکس با فروش سالیانه 1.2 میلیارد فرانک، تولید کننده ی ملات پودری است که دارای سابقه قابل توجه در رشد و سودآوری دارد. سیکا و پرکس دو شرکت قوی هستند که مکمل هم در ارائه محصولات و نفوذ بالا در کانال های فروش هستند.با این ادغام، سیکا موقعیت پیشروی خود در بازار شیمی ساختمان و چسب های صنعتی را بیش از پیش توسعه داده و به فروش بیش از 8 میلیارد فرانک سوییس دست پیدا خواهد کرد و این اغدام زمینه رشد سیکا را عمیق تر و گسترده تر خواهد کرد

سیکا پیشنهاد خرید شرکت پرکس(Parex) از مالک فعلی آن موسسه سی وی سی (CVC Fund V. ) را داد. پرکس یک تولید کننده پیشرو در ارائه محصولات پودری ساختمان شامل ملات های نما، چسب کاشی، آب بندی و ملات های تخصصی می باشد. در سال 2018 شرکت فروش 1.2 میلیارد فرانکی را ثبت کرده و انتظار می رود سودآوری در حدود 195 میلیون فرانک سوییس محقق کند. با تخصصی که پرکس در تولید محصولات ملات پودری برای بازسازی و یا ساخت دارد، این محصولات در تمام مراحل طول عمر یک سازه استفاده می شود. پرکس به طور مشخص حضور پر رنگی در بخش خرده فروشی با نام های تجاری شناخته شده، برتری فنی و تخصص در تحقیق و توسعه دارد. این نام تجاری به طور محلی در 23 کشور و در 8 محدوده جغرافیایی اصلی حضور دارد و با 74 کارخانه در دنیا فعالیت می کند.

پاول شولر، مدیرعامل کل سیکا: “پرکس شرکتی برتر با برندهای شناخته شده و سابقه عملکرد بسیار قابل توجه است. کسب و کار سیکا و پرکس بسیار مکمل هم می باشند. استفاده از تکنولوژی های پرکس به عنوان زمینه ای مناسب برای رشد در تمام 101 کشور ما و فروش چند جانبه محصولات ما به کانال های خرده فروشی سازماندهی شده ی پرکس( Parex ) موجب رشد عالی و سودآور ما خواهد شد. کسب و کار بی نظیر پرکس در نمای ساختمان می تواند در دنیای سیکا  قدرت بگیرد. ما صمیمانه ورود کارکنان تیم پرکس را به خانواده سیکا خوش آمد می گوییم. و بی صبرانه منتظریم تا با تیم پرکس همکاری کنیم و نسبت به گسترش این فعالیت مشترکمان بسیار هیجان زده هستیم.”

اریک برگ، مدیرعامل کل پرکس: “تحت مالکیت CVC Fund V، تیم پرکس عملکرد بسیار قوی از خود به نمایش گذاشت، با رشد فروش از 750 میلیون یورو در 2013 به بیش از 1 میلیارد یورو. در این بازه ی 5 ساله، پرکس وارد بازار 3 کشور جدید شد و 16 کارخانه جدید افتتاح کرد، 11 شرکت جدید خرید و یک مرکز تحقیق و توسعه جدید بین المللی تاسیس کرد. سیکا یک زمینه بسیار عالی برای پیشبرد برنامه رشد هدفمند پرکس ارائه می دهد. این ادغام، فرصت های جدیدی را با ارائه راهکارهای جدید به مشتریانمان و ادامه گسترش حضور جغرافیایی ما به وجود می آورد. می خواهم ازشرکت حامی، شرکای CVC تشکر کنم، تیم های ما در سرتاسر دنیا، و مشتریان مان برای اعتماد و حمایتشان در این 5 سال گذشته، و ما بی صبرانه منتظر فعالیت مشترک با سیکا در آینده می باشیم.”

با این ادغام، سیکا موقعیت پیشروی خود در بازار شیمی ساختمان و چسب های صنعتی را بیش از پیش توسعه می دهد و به فروش بیش از 8 میلیارد فرانک سوییس دست پیدا خواهد کرد و این اغدام زمینه رشد سیکا را عمیق تر و گسترده تر خواهد کرد. بخش محصولات پودری، که یک تکنولوژی کلیدی رشد برای گروه است، به بیش از 2 برابر اندازه تا 2.3 میلیارد فرانک خواهد رسید. موقعیت قدرتمند پرکس در کانال های خرده فروشی فرصت های جدیدی برای محصولات سیکا به وجود خواهد آورد. پرکس نیز به کانال های سازماندهی شده سیکا در فروش مستقیم دسترسی پیدا خواهد کرد از طرفی تخصص پرکس در نما و نصب کاشی به سیکا این امکان را می دهد که در این بازارهای جذاب و در حال رشد حضور پیدا کند.