سیکا کارخانه‌ی تولید ملات جدیدی در ویتنام راه‌اندازی می‌کند

سیکا با توسعه‌ی کارخانه‌اش در باک نینه در شمال ویتنام همچنان به‌جلو می‌تازد و بر تعهدش به رشد پویا در بازار ساخت‌وساز پررونق این کشور گردن می‌نهد. تجهیزات مدرن برای تولید ملات در کنار روش‌های موجود برای تولید افزودنی‌های بتن بکار گرفته می‌شوند. این سرمایه‌گذاری جدید شرکت را قادر می‌سازد پورتفولیوی محصولات تولیدشده‌ی محلی‌اش در شمال کشور را گسترش دهد و ازاین‌رو رقابت‌پذیری و ساختار هزینه‌ی شرکت را بهبود بخشد.

 پاسخگویی به قوانین سخت‌گیرانه‌تر در حوزه‌ی ساخت‌وساز در ویتنام مستلزم استفاده از ملات خشک، یکی از قوی‌ترین تولیدات سیکا، است. در نتیجه، ملات خشک، برخلاف ملات هایی که در محل ساخت‌وساز ترکیب می‌شوند، سهمی از بازار را به دست می‌آورد. علاوه ‌بر قوانین سخت‌گیرانه‌تر در بخش ساخت‌وساز، ویتنام شاهد رشد شدیدی در این بخش است چراکه افزایش سطح رفاه و تحصیلات تقاضا برای مواد ساختمانی باکیفیت و با عملکرد خوب را در این کشور افزایش داده است.

رشد قوی و مستمر در صنعت ساخت‌ و ساز

بخش ساخت‌وساز ویتنام در این سال شاهد رشد ۶/۹ درصدی بود و نرخ رشد سالانه‌اش تا سال ۲۰۲۶ به‌طور متوسط ۲/۷ درصد خواهد بود. این رشد دلایل مختلفی دارد: پروژه‌های زیرساختی پیشرو، رشد سریع صنعتی شدن کشور، تداوم شهرنشین ‌شدن جمعیت و داشتن بخش گردشگری رو به رشد. کاهش محدودیت‌ها در زمینه‌ی مالکیت املاک هم بخش ساخت‌وساز این کشور را برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب کرده است.
«هدف از سرمایه‌گذاری در کارخانه‌ی جدید تولید ملات در باک نینه افزایش ظرفیت تولید در نزدیکی کلان‌شهر هانوی است. این کارخانه امکان رشد بسیار سریع‌تر در شمال ویتنام را برایمان فراهم می‌کند و با حذف حمل‌ونقل در فواصل طولانی، ساختار هزینه‌هایمان را بهینه می‌کند. مشتریانمان از پورتفولیویی از محصولات باکیفیت بهره‌مند خواهند شد؛ این محصولات هم با استانداردهای ساختمان‌سازی همخوان هستند و هم زمان تولید کمتری دارند».