توسعه توليدات سيكا در مكزيك

 كارخانه جديد توليد ملات

سيكا كارخانه جديدي براي توليد ملات در شهر كوتزاكولكاس در جنوب شرقي مكزيك افتتاح می‌کند. توليد افزودنی های بتن نيز از كارخانه قبلي در ويلاهرموسا به اين كارخانه جديد منتقل می‌شود. سيكا، از طريق اين پنج كارخانه، يك زنجيره تامين سرتاسري ايجاد می‌کند. مكزيك، با جمعيت 120 ميليوني، يكي از بزرگترين بازارهاي داخلي در آمريكاي لاتين است و سرمایه‌گذاری‌های عظيمي براي توسعه زيرساخت انجام می‌دهد.

خوزه لوييز وازكوييز، مدير منطقه‌ای آمريكاي لاتين: «كارخانه توليدي جديد در كوتزاكولكاس، موقعيت ما در يكي از چهار مركز تجاري اصلي مكزيك را تقويت می‌کند. از اين طريق می‌توانیم محصولات خود را براي پروژه‌های ساختماني کلان‌شهر مكزيك و همچنين مراكز گردشگري پررونق در خليج مكزيك عرضه كنيم. سيكا، در سال‌های اخير، سرمايه‌گذاري وسيعي براي توسعه ظرفیت‌های توليد خود در مكزيك انجام داده و نرخ رشد خوبي را در اين كشور به ثبت رسانده است.»

علاوه بر عرضه محصولات به پيمانكاران براي پروژه‌های ساختماني مهم، سيكا تجارت در بخش بازرگاني معماري را نيز تقويت می‌کند. در سال 2016، فروش محصولات به مصرف كننده نهايي از طريق فروشگاه‌های مصالح ساختماني 25% افزايش يافت. اين افزايش، بيشتر از همه، به برنامه‌های آموزشي گسترده‌ای مربوط می‌شود كه سيكا به بازرگانان و مصرف كنندگان نهايي ارائه داده است.

پيش‌بيني رشد پايدار در صنعت ساخت و ساز

مكزيك دومين اقتصاد بزرگ در آمريكاي لاتين است. بخش ساخت و ساز در اين كشور از طرح ملي زيرساخت 2018-2014 و سرمايه‌گذاري مربوط به آن به مبلغ 600 ميليارد فرانك سوييس بهره‌مند شده است. اين سرمایه‌گذاری‌ها براي ساخت مسكن، توسعه شهري و پروژه‌های زيرساخت در بخش حمل و نقل، انرژي و آب هزينه می‌شوند.