تاسيس شعبه در كويت توسط سيكا

 استراتژی رشد سيكا

سيكا حضور خود در خاورميانه را با تاسيس شعبه جديد در كويت تقويت می‌کند. اين نود و چهارمين شعبه سيكا در سرتاسر جهان است و بيانگر گامي ديگر در مسير اجراي استراتژی رشد سيكا است. تاسيس اين شعبه در راستاي توسعه حضور بين‌المللي سيكا از طريق تاسيس 100 شعبه تا سال 2018 انجام می‌شود.

بازار ساخت و ساز در كويت با سرعت بسيار زيادي در حال رشد است و ميزان سرمایه‌گذاری‌ها، فقط در بخش مسكن و زيرساخت، به حدود 30 ميليارد دلار آمريكا می‌رسد. پروژه‌های مهم در سطح ملي شامل توسعه فرودگاهي و ارتقاي شبكه حمل و نقل شهري می‌شوند كه به تنهايي، به 13 ميليارد دلار آمريكا سرمايه نياز دارند. با اين شعبه جديد، سيكا می‌تواند افزودنی های بتن و مواد ترميمي خود را بطور مستقيم به مشتريان خود در كويت عرضه كند و از بازار پررونق اين كشور بهره ببرد. محصولات سيكا قبلاً در پروژه‌های ساخت دانشگاه جديد و راه‌سازي استفاده شده‌اند. از سال 2010، بازار كويت نيازهاي خود را از كشورهاي همسايه تامين می‌کرد.

حضور قوي سيكا در خاورميانه

سيكا در 13 كشور منطقه خاورميانه شعبه دارد و به اين طريق حضور خود را در اين منطقه افزايش داده است. شعبه در قطر در سال 2013 تاسيس شد و اخیراً سيكا توانست برنده يك «پروژه كلان» در اين كشور شود. در مرحله اول اين پروژه، كه به بزرگترين مخزن تقويت شده بتني در جهان مربوط می‌شود، بيش از 350 هزار متر مربع از لایه‌های ضدآب سيكاپروف A (Sika Proof A®) و سيكا پروف P (Sika Proof P®) استفاده خواهد شد.