راه‌اندازي دو كارخانه جديد در آسياي جنوب شرقي توسط سيكا

 مکان‌های جديد

سيكا با ورود به دو بازار جديد و افتتاح 6 تا 8 كارخانه در سال، استراتژی 2018 خود را به صورت سيستماتيك پيش می‌برد. اكنون سيكا حضور خود را در آسياي جنوب شرقي افزايش داده است. با تاسيس كارخانه جديد توليد افزودنی های بتن در ميانمار و کارخانه‌ای ديگر در كامبوج، سيكا فاصله خود با مشتريان اين بازار رو به رشد را كمتر می‌کند و به توسعه موفق خود ادامه می‌دهد.

كارخانه توليدي جديد در ميانمار

كارخانه توليدي جديد در ميانمار بيانگر يك واقعه مهم است. سيكا اولين كارخانه توليد مواد شيميايي ساختماني را در نزديكي شهر يانگون راه‌اندازي می‌کند.

هاينز گيسل، مدير منطقه‌ای آسيا/ اقيانوسيه: «با تاسيس كارخانه توليدي محلي، سيكا استانداردهاي جديدي را در زمينه نزديكي به مشتري، كيفيت محصول و توسعه مستقيم بازار ايجاد كرده است. مشتريان از زمان كوتاه توليد و حمل بهره می‌برند و می‌توانند از افزودنی های بتني با تركيب متناسب با مواد اوليه ناحيه خود استفاده كنند.»

تجارت اصلي افزودنی های بتني

تا كنون افزودنی‌های بتن سيكا در پروژه‌های ساختماني، مانند فرودگاه بين‌المللي هانتاوادي و پل «دوستي» بين ميانمار و لائوس، استفاده شده است. آخرين پروژه ساختماني كه با كمك محصولات سيكا در يانگون در حال انجام است، پروژه‌ای به نام «مجموعه درياچه» است. اين پروژه شامل ساخت چندين دفتر، يك هتل و چند آپارتمان می‌شود.

فرصت‌هاي رقابتي جدّي

با افتتاح كارخانه جديد براي توليد افزودنی های بتن در شهر پنوم پن، سيكا با ظرفيت بازار پررونق ساخت و ساز در كامبوج ارتباط نزديكتري پيدا می‌کند. اين بازار در سال 2015 به ميزان 20% رشد يافته است. زیرساخت‌های اين كشور ضعيف هستند و نسل جوان‌تر در حال رشد و حركت به سمت شهرها است.

اين روند باعث افزايش سرمایه‌گذاری‌ها، مخصوصا توسط چين، كره و ژاپن، شده است. اين كشورها سرمايه‌گذاري عظيمي در زمينه ساخت مراكز خريد، هتل‌ها، و پروژه‌های مسكوني و زيربنايي در نزديكي پايتخت انجام داده‌اند. سيكا با تاسيس كارخانه توليدي محلي جديد خود می‌تواند بهتر از گذشته به اين تقاضاي رو به رشد پاسخ دهد و موقعيت خود در بازار اين كشور را تثبيت كند.