تداوم پروژه‌های عملياتي در بازار رو به رشد آفريقا: تاسيس كارخانه توليدي جديد در اتيوپي

 تاسيس كارخانه توليدي در اتيوپي

تقريبا يك سال پس از تاسيس شعبه در اتيوپي، سيكا اولين كارخانه توليد افزودنی بتني را در اين شهر راه‌اندازي می‌کند. سيكا اولين شركت بين‌المللي است كه محصولات خود را به صورت محلي توليد می‌کند و اين حركت، بستر لازم براي افزايش فعالیت‌های تجاري در اين بازار را فراهم می‌کند. جمعيت اين بازار رو به رشد حدود 100 ميليون نفر است.

پائول شولر، مدير منطقه‌ای EMEA: «تاسيس كارخانه جديد در اتيوپي، بخشي از اجراي منظم استراتژی سيكا در آفريقا است. سيكا نقش مهمي در تنظيم توليدات محلي ايفا می‌کند، و اين كار، رقابت‌پذيري ما را افزايش می‌دهد. مشتريان می‌توانند از محصولات محلي مطابق با مواد اوليه و شرايط موجود در محل خود و همچنين دسترسي سریع‌تر به آن‌ها بهره ببرند. اين گام بستري را براي رشد بيشتر در اين بازار خوش‌آتيه ايجاد می‌کند.»

پيش‌بيني نرخ رشد بالا براي صنعت ساختمان‌سازي

با تاسيس كارخانه در شهر آديس آبابا، سيكا در يك كلان‌شهر مستقر می‌شود. اتيوپي، از نظر جمعيتي، دومين اقتصاد بزرگ در جنوب صحراي آفريقا و چهارمين كشور از نظر بازده اقتصادي است. يكي از مسايلي كه بخش ساختمان از آن بهره می‌برد، «طرح رشد و تحول» دولت است. بر اساس پيش‌بيني‌ها، تا سال 2025، بخش ساختمان با رشد ساليانه حدود 11 درصد همراه خواهد بود كه بيشترين ميزان رشد در ميان كشورهاي جنوب صحراي آفريقا به حساب می‌آید.