روزِ بازارهاي سرمایه‌ای سيكا 2017

اهداف استراتژیک شركت با معرفي بيش از 20 محصول و نوآوري تاييد شدند. مديرعامل سيكا، پائول شولر، در «روز بازارهاي سرمایه‌ای» سيكا در زوريخ، اهداف استراتژیک 2020 را تاييد كرد. پيرو شعار «از اختراع تا محصولات جهاني»، بيش از 20 محصول و نوآوري مربوط به تمام بازارهاي هدف از جمله محصولاتي مطابق با استانداردهاي بالاتر ساختمان، محصولاتي براي چاپ سه بُعدي بتن، و محصولاتي براي وسايل نقليه برقي معرفي شدند.

پائول شولر، مديرعامل سيكا: «خطمشی قوي توليد و مسير موفق پيشرفت، كه ما در نيمه دوم سال آن را ادامه می‌دهیم، نشان می‌دهند كه می‌توانیم چشم انداز 2017 و اهداف استراتژیک 2020 را تاييد كنيم. به لطف نوآوري، كه يكي از پنج ركن استراتژی شركت است، می‌توانیم فروش و سودآوري را سال به سال بهبود ببخشيم.»

اهداف استراتژیک 2020

سيكا می‌خواهد تا سال 2020، با رشد ساليانه 6 تا 8 درصدي، به حاشيه سود عملياتي (EBIT) 14 تا 16 درصدي و گردش آزاد نقدينگي عملياتي 10% دست يابد. قرار است تا آن زمان، 26 كارخانه جديد ديگر راه‌اندازي و شش شعبه جديد تاسيس شود. سيكا همچنين قصد دارد تا سال 2020، EBIT را به بيش از 1 ميليون فرانك سوييس افزايش دهد.

معرفي بيش از 20 نوآوري و محصول جديد

در پنج سال اخير، 420 اختراع به ثبت رسيده و حدود 1500 محصول جديد روانه بازار شده است. از ميان نوآوری‌های معرفي شده در روز بازارهاي سرمایه‌ای، بيشترين تاكيد بر محصولاتي بود كه با استانداردهاي بالاتر ساختمان، چاپ سه بِعدي بتن، بخش‌های رو به رشد صنعت خودرو، چسب‌ها و مواد مورد استفاده در وسايل نقليه برقي ارتباط داشتند. به عنوان مثال، در آينده، توليد انبوه قطعات نماي ساختمان با استفاده از چاپ سه بُعدي انجام خواهد شد- طبق پيش‌بيني سيكا، پتانسيل اين بازار تا سال 2025 به 1 ميليارد فرانك سوييس می‌رسد. با توجه به جهت‌گیری كلان به سمت حمل و نقل برقي، سيكا محصولات بيشتري را براي وسايل نقليه برقي عرضه خواهد كرد و انتظار می‌رود اين روند، حدود 20% فروش بيشتري به ازاي هر وسيله نقليه حاصل كند. حدود نيمي از خودروهاي مسافري توليد شده قبلي از محصولات سيكا استفاده می‌کنند.