سیکا یکی از رهبران بازار در سیستم های پوشش بام و آب بندی در رومانی را خرید

سیکا برای خرید شرکت ممبران آرکون (Arcon Membrane Srl) که یک تولید کننده پیشرو در سیستم های پوشش بام و آب بندی در رومانی می باشد به توافق رسید. سیکا با خرید شرکت آرکون (Arcon )به طور قابل توجهی موقعیت خود را در بازار رومانیایی تقویت و راه حل هایی برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون مجموعه محصولات خود در بازار پوشش بام و آب بندی پیدا خواهد کرد. این توافق سبب فروش سالیانه 23 میلیون فرانک  می شود.

سیکا با خرید شرکت آرکون اس آر ال رهبر بازار سیستم های پوشش بام و آب بندی در رومانی شد. این خرید همچنین گام دیگری برای توسعه سیکا در سیستم های ممبران قیری است که در ادامه ی چندین خرید در سال های اخیر از قبیلIndex در ایتالیا، KVK در جمهوری چک و Bitbau Dörr در اتریش بوده است.

آرکون (Arcon) واقع درSfântu-Gheorghe، 200 کیلومتری شمال بخارست است. آرکون با تجهیزات تولید کاملا اتوماتیک، ممبران قیری با تکنولوژی پیشرفته تولید می کند و همچنین ظرفیت ارائه محصولات خود به بازارهای جنوب شرقی اروپا را نیز دارد. علاوه بر این، سبد محصول آرکون شامل سیستم های عایق حرارتی برای نما و بام، که ترکیبی از ورق های EPS پلی استایرن و ممبران قیری است، می باشد. این فناوری های به دست آمده، سیستم های پوشش بام، آب بندی و عایق بندی ساختمان سیکا را تکمیل می کند.

ایو شوادلر(Ivo Schädler)، مدیر منطقه ای EMEA: آرکون  با جایگاه رهبری بازار، سبد محصولات کامل و شبکه توزیع سازماندهی شده، استراتژی رشد ما را با ایجاد  فرصت های جدید فروش متقابل و همچنین افزایش دسترسی به بازار و نفوذ به پروژه های کلیدی، حمایت می کند. ما صمیمانه پیوستن کارکنان آرکون به تیم Sika  را خوش آمد می گوییم و بی صبرانه منتظر رشد کسب و کارخود با همکاری یکدیگر هستیم. “