خريد شركت توليد كننده ملات‌ها و سیستم‌های آب‌بندي در جمهوري چِك توسط سيكا

سيكا قصد دارد شركت سرمايه‌گذاري KVK را خريداري كند. دفتر مركزي اين شركت در شهر پراگ در جمهوري چِك قرار دارد و سیستم‌های پوشش بام و آب‌بندي و همچنين انواع ملات ها را توليد می‌کند. ميزان فروش شركت KVK در سال 2016 به 42 ميليون فرانك سوييس رسيد. شفاف‌سازي و تاييد اين معامله توسط مراجع ضد انحصار انجام می‌شود.

شركت KVK شش كارخانه توليدي دارد كه سه كارخانه به ساخت انواع ملات، دو كارخانه به توليد ممبران قيري و يك كارخانه به توليد عايق انبساطي پلي استايرن (EPS) براي پوشش ساختمان اختصاص يافته است. سيكا با بهره گيري از اين کارخانه‌ها می‌تواند جايگاه توليدي خود را تقويت كند و حضور جغرافيايي خود را در بازار رو به رشد جمهوري چِك توسعه دهد.

سبد محصولات KVK كاملا مكمل سبد محصولات سيكا است و به شركت امكان می‌دهد تا مجموعه‌ای كامل از سیستم‌ها را به صنعت ساختمان‌سازي عرضه كند. علاوه بر اين، روابط قوي شركت KVK با بازرگانان اصلي بخش ساختمان به سيكا امكان می‌دهد تا حضور خود را در بازار جمهوري چك هرچه بيشتر افزايش دهد.

ايوو شادلر، مدير منطقه‌ای EMEA: «KVK يك شركت صنعتي پيشرو است. سبد محصولات و حضور جغرافيايي اين شركت باعث تقويت نفوذ ما در بازار در راستاي استراتژی رشد سيكا می‌شود. اين خريد همچنين دانش فني توليد محصولات عايق و آب‌بندي را نيز با خود به همراه می‌آورد. ورود كاركنان KVK را به گروه سيكا خوش آمد می‌گوییم و مشتاق افزايش همکاری‌های مشترك هستيم.»