سیکا کارخانه سیستم های فوم پلی یورتان را در بلاروس خریداری می کند.

سیکا شرکت Belineco LLC، تولید کننده سیستم های فوم پلی یورتان در بلاروس را به مالکیت خود درآورد. سیکا با این توافق دانش خود را در زمینه تولید و توسعه فوم های پلی اورتان گسترش می دهد. این دو شرکت با هم دسترسی بیشتری به کانال های توزیع و فروش در اروپای شرقی خواهند داشت و کسب و کار به دست آمده، فروش سالیانه 23 میلیون CHF را ایجاد می کند.

Belineco، واقع در نزدیکی برست، طی سالهای گذشته با سرعت زیادی رشد کرده و موقعیتی قدرتمند در بازار بلاروس و روسیه ایجاد کرده است. این شرکت با تاسیسات پیشرفته خود، فوم پلی اورتان تولید می کند و از طریق کانال های توزیع در بازارهای اروپای شرقی به فروش می رساند. با این ادغام سیکا ظرفیت تولید و دانش سیستم های فوم پلی یورتان خود را گسترش می دهد. با توجه به موقعیت جغرافیایی متمرکز شده در اروپای شرقی، این شرکت و شرکت فوم پلی اورتان پلی پگ ((Polypag که اخیرا به مالکیت سیکا درآمده است، مکمل بسیار خوبی برای هم می باشند. سیکا با به دست آوردن Belineco، نه تنها عرضه محصولات خود را در کانال های توزیع جدید گسترش می دهد بلکه نفوذ خود را در فروشگاه ها به واسطه توزیع کنندگان بزرگتر، افزایش خواهد داد. با ادغام این دو شرکت و سبد محصولات جدید، فرصت های فروش متقابل برای هر دو شرکت سیکا و Belineco فراهم خواهد شد.

ایو شوادلر، مدیر منطقه ای EMEA: خرید شرکت Belineco موجب تقویت بازار هدف چسب و درزگیر سیکا در اروپای شرقی خواهد شد و فرصت های متقابل فروش جدیدی به وجود خواهد آورد. دسترسی بهتر به کانال های توزیع و فروش باعث افزایش نفوذ بازار در این منطقه و رشد مداوم هر دو شرکت می شود. ما خوشحالیم و پیوستن  کارمندان Belineco به تیم سیکا را خوش آمد می گوییم و از پیشرفت کسب و کارمان با هم هیجان زده هستیم. “