شروع قوي سال با رشد فروش 10.7 درصدي در سه ماهه اول 2017

 شروع قوي سال

  • رشد 10.7% فروش بر حسب ارز محلي معادل 1389 ميليون فرانك سوييس
  • رشد پويا در تمام نواحي
  • افتتاح يك كارخانه جديد و خريد يك شركت
  • فراتر رفتن فروش از 6 ميليارد فرانك سوييس در سال 2017

نرخ رشد دو رقمي فروش در سه ماهه اول سال، فروش بي‌سابقه 1389 ميليون فرانك سوييس را ثبت كرد. اين مقدار معادل رشد 7.10% بر حسب ارز محلي است (سال قبل: 8.3%). اثر متوسط ارز (1.7- درصد) باعث رشد شديد فروش 9 درصدي بر حسب فرانك سوييس شد. رشد سازماني بالايي نيز ثبت شد (8.5%). رشد ثابت در تمام نواحي نيز با افزايش روزهاي كاري در مقايسه با سال قبل افزايش يافت.

یان ینيش، مديرعامل: «شروع قوي در ابتداي سال را می‌توان به اجراي موفق راهبرد رشد نسبت داد. سرمایه‌گذاری‌های ما در زمينه محصولات جديد، شرکت‌های تابعه و کارخانه‌های جديد نتيجه دادند و به ما امكان دادند تا از پتانسيل بازارهاي رو به رشد بهره ببريم. ما مدل رشد خود را در راستاي اهداف 2020 ادامه می‌دهیم و هشت كارخانه و سه شركت تابعه جديد در سال 2017 تاسيس خواهيم كرد.»

رشد در تمام نواحي

فروش در ناحيه EMEA (اروپا، خاورميانه، آفريقا) 9.9% افزايش يافته است (سال قبل: 8.7%). بازارهاي اصلي در آلمان، فرانسه، سوييس، اسپانيا، و ايتاليا با رشد ثابتي همراه بودند. در بريتانيا، اروپاي شرقي و آفريقا، رشد بالاتر از حد ميانگين مشاهده شد.

بيشترين رشد با نرخ 19.2% در آمريكاي شمالي حاصل شد (سال گذشته: 12.6%). 9.7 درصد از اين رشد به خريدهاي انجام شده مربوط می‌شد. سيكا حجم تجارت خود را در ايالات متحده آمريكا بطور چشمگيري افزايش داد و به نرخ رشد دو رقمي حدود 20% رسيد. سرمایه‌گذاری‌ها در زمينه توسعه زنجيره تامين و كادر فروش در شهرهاي با رشد سريع، و رشد بخش ساخت و ساز در دستيابي به اين عملكرد تجاري مثبت كمك كردند.

فروش در ناحيه آمريكاي لاتين در سه ماهه اول سال 6.7% رشد يافت. اين مقدار در دوره مشابه سال قبل 4% بود. مكزيك، آرژانتين و اروگوئه عملكردي بالاتر از حد معمول داشتند اما پيامدهاي بحران اقتصادي به تاثير منفي خود بر تجارت در برزيل ادامه داد. در جنوب شرقي مكزيك، کارخانه‌ای جديد براي توليد ملات راه‌اندازي شد.

فروش در ناحيه آسيا/ اقيانوسيه 6.7% افزايش يافت (سال قبل: 4.3%). بازارهاي آسياي جنوب شرقي و اقيانوسيه به نرخ رشد بالايي دست يافتند. تجارت در چين توسعه يافت و به رشد فروش دو رقمي در سه ماهه اول سال رسيد.

چشم انداز: فراتر رفتن فروش از 6 ميليارد فرانك سوييس در سال 2017

شروع قوي در ابتداي سال حاكي از تحقق چشم انداز تجارت در سال 2017 است. سيكا رشد فروش 6 تا 8 درصدي و دستيابي به فروش بيشتر از 6 ميليارد فرانك سوييس را براي اولين بار هدف‌گذاری كرده است. قیمت‌های ناپايدار و صعودي مواد اوليه چالش اصلي در سال مالي جاري هستند. سود عملياتي (EBIT) و سود خالص بايد با نرخ بالايي افزايش يابند. استراتژی رشد سيكا در سال 2017 با افتتاح هشت كارخانه جديد و تاسيس سه شعبه ديگر ادامه خواهد يافت.