فروش سیکا در 2018

  • رشد فروش 13.7 % به 7.09 میلیارد فرانک سوییس در سال 2018
  • رشد چشمگیر در تمام مناطق دنیا
  • سرمایه گذاری مداوم در گسترش زنجیره تامین و تولید شرکت با افتتاح 11 کارخانه، 1 شعبه محلی و خرید 4 شرکت در صنایع مرتبط
  • چشم انداز 2019: هم راستا با اهداف استراتژیک سیکا، رشد فروش 6 تا 8 درصدی و رشد چشمگیر سودآوری پیش بینی می شود

شرکت سیکا در سال 2018 ثابت کرد که می تواند رشد بسیار بالایی رقم بزند: رشد فروش 13.7 % به رقم 7.09 میلیارد فرانک سوییس در سال 2018. توسعه مثبت کسب و کار در تمام مناطق، همراه با سرمایه گذاری های مداوم در کارخانه های جدید، تاسیس یک شعبه محلی جدید و تمرکز استراتژیک در شهرهای بزرگ برای به دست آوردن پتانسیل بازار در شهرسازی های مدرن و انبوه، موجب این رشد چشمگیر سیکا در سال 2018 بوده است.

در طول سال گذشته، سیکا موفق شد رشد فروش 13.7 % را به عدد 7.09 میلیارد فرانک سوییس ثبت کند و برای اولین بار رکورد عبور از عدد 7 میلیارد فرانک سوییس را ثبت کند. تمام مناطق موفق شدند فروش خود را افزایش داده و سهم بازار بیشتری بدست آورند. رشدهای بالاتر از میانگین توسط اروپای شرقی، آفریقا، خاورمیانه، آمریکا، اندونزی، هند، چین و بخش کسب و کار جهانی بدست آمده است.

پاول شولر، مدیرعامل کل سیکا: ” ما موفق شدیم با استراتژی رشد خود، پیشرفت چشمگیر دیگری خلق کنیم. رشد 13.7% ما در فروش به این معناست که ما برای اولین بار رکورد 7 میلیارد فرانک سوییس را شکستیم. با 11 کارخانه جدید، یک شعبه محلی جدید و خرید 4 شرکت مرتبط، سرمایه گذاری قابل توجهی در زنجیره تامین خود در سال گذشته انجام دادیم تا بتوانیم از مزایای رشد جهانی بازار ساخت و ساز بهره برده و جایگاه خود را در بازار ارتقا دهیم. ما این رکورد را مدیون زحمات وتلاش های بی وقفه تمام 19500 کارمندی هستیم که در سرتاسر دنیا برای سیکا کار می کنند – و به همین دلیل من می خواهم از آن ها تشکر کنم.

رشد در تمام مناطق

در سال 2018، فروش در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا 14.2% رشد داشته (سال گذشته 7.6 %). بازارهای مرکزی اسپانیا و انگلیس رشد تک رقمی بالایی ثبت کردند. و رشد های دو رقمی در خاورمیانه، آفریقا و اروپای شرقی بدست آمده است.

با خرید شرکت سیستم ها و محصولات ساختمانی ایندکس(Index Construction Systems and Products) در ایتالیا، سیکا یک شرکت پیشرو در تولید سیستم های آب بندی برای بام ها و سازه ها را به مالکیت خود درآورد. سیکا همچنین شرکت پلی پگ(Polypag (، یک تولید کننده سویسی و توسعه دهنده سیستم های فوم پلی یورتانی، شرکت ممبران های آرکون (Arcon Membrane )، یک تولید کننده اصلی سیستم های آب بندی و پوشش بام در رومانی را به مالکیت خود درآورد. کارخانه های جدید برای افزودنی های بتن در سنگال، عربستان سعودی، دوبی، آذربایجان، قراقستان و روسیه تاسیس شدند.

منطقه تازه تاسیس شده در امریکا، رشد 11.7 درصدی در سال 2018 ثبت کرد (سال گذشته: 12.6 %). با خرید شرکت های مرتبط، آمریکا توانست رشد دورقمی، با بهره گیری از سرمایه گذاری ها در مناطق کلان شهری، ثبت کند. توسعه کسب و کار در برزیل و کلمبیا بالاتر از میانگین بود. پایه گذاری برای رشد بیشتر در آمریکای مرکزی با تاسیس شعبه محلی جدید در هوندوراس محقق شد. با خرید کسب و کار جهانی فیبرهای بتنی از هولدینگ پروپکس(Propex Holding, LLC )، سیکا سرمایه گذاری بیشتری در بازار در حال رشد فیبرهای بتنی کرد و کارخانه های جدید تولید برای افزودنی های بتن و ملات های پودری در پرو و گواتمالا افتتاح شدند.

بخش جدید کسب و کار جهانی، رشد 29.2% ثبت کرد (سال گذشته: 11.5 %)، که 23% آن با خرید شرکت فیست کم تک (Faist ChemTec ) به دست آمده است. این بخش جدید شامل کسب و کارهایی است که به طور جهانی مدیریت می شوند مانند: خودروسازی، رزین های پیشرفته ( تکنولوژی اکسون(Axson) در گذشته) و فیست کم تک(Faist ChemTec ). رزین های پیشرفته و فیست کم تک(Faist ChemTec ) تامین کنندگان مواد و راهکارها برای خودروسازی و صنایع دیگر هستند. یک کارخانه جدید خودروسازی برای تولید سیستم های مقاوم سازی بدنه و آکوستیک در مکزیک افتتاح شد تا بتوان از بازار قوی خودروسازی در مکزیک بهره ی بیشتری بدست آورد.

چشم انداز

برای سال 2018 رکورد سود عملیاتی حدود 940 تا 960 میلیون فرانک سوییس پیش بینی می شود. با سرمایه گذاری ها در 11 کارخانه جدید، یک شعبه محلی جدید و خرید 4 شرکت در صنایع مرتبط، پایه و اساس رشد مداوم ایجاد شده است. این 16 سرمایه گذاری کلیدی، همراه با مجموعه ای از محصولات جدید و سازمان قوی فروش، به سیکا اعتماد به نفس زیادی برای نگاه به آینده می دهد.

در سال 2019، سیکا انتظار دارد که مطابق با استراتژی رشد 2020، رشد فروش 6 تا 8% را به ثبت برساند و رشد قابل توجهی در سودآوری نیز محقق کند. با توجه به تاریخ اتمام جابجایی شرکت پرکس (Parex)، انتظار می رود که فروش شرکت از 8 میلیارد فرانک سوییس فراتر برود. اجرای استراتژی رشد در سال 2019 نیز با افتتاح کارخانه های بیشتر و خرید شرکت های بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.