سیکا صدمین شعبه‌ خود را در بنگلادش افتتاح می‌کند

با تأسیس شعبه محلی جدیدی در بنگلادش، سیکا گام بزرگ دیگری در مسیر اجرایی‌کردن راهبرد رشدش برداشت. این شرکت اکنون در ۱۰۰ کشور مختلف صاحب نمایندگی است. تنها در ۵ سال اخیر، ۲۳ شعبه محلی در کشورهای مختلف تأسیس شده است؛ همین عامل امکان بهره‌مندی از پتانسیل رشد در بازارهای جدید را برای سیکا فراهم کرده است. بنگلادش، به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان (با جمعیتی بالغ بر ۱۶۳ میلیون نفر)، صنعت ساخت‌وساز رو به رشد و شکوفایی دارد.

افتتاح یکصدمین شعبه محلی نشان‌دهنده‌ی برداشتن گام مهم دیگری در مسیر اجرای موفقیت‌آمیز راهبرد رشد سیکا است. این دفتر مرکزی محلی جدید در داکا، پایتخت بنگلادش، امکان بهره‌گیری از پتانسیل موجود در بازار ساخت‌وساز محلی را، با ارزشی برابر با ۱۵ میلیارد فرانک سوئیس و نرخ رشد سالانه‌ی ۱۲ درصدی، برای شرکت فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاری‌های محلی و خارجی عمدتاً بر ساخت زیرساخت‌های انرژی و حمل‌ونقل تمرکز دارند. این شعبه محلی جدید امکان بازاریابی مستقیم محصولات را، که از طریق شرکای توزیع در این منطقه ایجاد شده، فراهم و ساختارهای هزینه را بهینه می‌کند و سهم بازار شرکت را افزایش می‌دهد.

پال شولر، مدیرعامل سیکا: «طی سالیان قبل، بیش از ۱۷۰۰۰ کارمند ما توانسته‌اند شرکتمان را به سطح باشکوهی برسانند و حضورمان را در عرضه‌ی جهانی گسترش دهند. از سال ۲۰۱۲ به این‌سو، ۲۳ شعبه محلی جدید تأسیس کرده‌ایم و حالا ۳۶ درصد از فروشمان به بازارهای نوظهور تعلق دارد. ما خیلی زود به بازارهای نوظهور وارد شدیم و در بازارهای بالغ هم از موقعیت خوبی برخورداریم. این امر به ما امکان می‌دهد بر همه‌ی مراحل رشد بخش‌های ساخت‌وساز محلی کنترل داشته باشیم و بتوانیم پورتفولیو محصولاتمان را در همه بخش‌ها؛ از جمله مواد مورد نیاز برای ساخت‌وسازهای جدید، محصولات لازم برای ارتقا استاندارد ساخت‌وساز و راه‌حل‌های لازم‌ برای پروژه‌های بازسازی؛ به‌خوبی به فروش برسانیم».