افتتاح كارخانه توليدي جديد در تانزانيا توسط سيكا

كارخانه جديد افزودنی های بتن

سيكا كارخانه جديدي را براي توليد افزودنی های بتن در تانزانيا راه‌اندازي می‌کند. سيكا اولين شركتي است كه اين محصولات را به صورت محلي توليد می‌کند. از قبل طرح‌هایی براي اضافه كردن خط توليد ملات در نظر گرفته شده‌اند. سيكا با هدف بهره‌برداري از سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ريزي شده در بخش زیرساخت‌ها اقدام به ايجاد زنجيره تامين محلي در شرق آفريقا، با جمعيت 50 ميليوني، كرده است.

پائول شولر، مدير منطقه‌ای EMEA و مديرعامل جديد: «با تاسيس كارخانه جديد توليد افزودنی های بتن و ملات در کلان‌شهر دارالسلام، جاي پاي خود را به عنوان يك توليد كننده محلي در اين بازار در حال رشد باز می‌کنیم. در تانزانيا نيز، همانند ساير كشورهاي آفريقايي، پروژه‌های زيربنايي مهمي در حال انجام يا برنامه ريزي هستند و قصد داريم محصولات خود را براي اين پروژه‌ها ارائه كنيم. در حال حاضر، توانسته‌ایم با 19 شعبه  و 17 كارخانه، حضوري قوي در آفريقا داشته باشيم.»

ايجاد زيرساخت

رشد ساخت و ساز در تانزانيا به سرمایه‌گذاری‌های وسيع در بخش انرژي و زیرساخت‌های تداركاتي، مانند بنادر و راه آهن، مربوط می‌شود. اين طرح‌ها شامل ساخت 2200 كيلومتر شبكه ريلي با مجموع سرمايه‌گذاري حدود 8 ميليارد فرانك سوييس می‌شود. پيش بینی‌ها نشان می‌دهند كه بخش ساختمان‌سازي تانزانيا در سال 2017 با رشد حدود 7 درصدي و تا سال 2025 با رشد ساليانه 8 درصدي مواجه خواهد بود.