راه‌اندازي كارخانه افزودنی بتني در كامرون توسط سيكا

سيكا با راه‌اندازي اولين كارخانه افزودنی های بتني خود در كامرون، حضور خود را در قاره آفريقا افزايش می‌دهد. پس از تاسيس شعبه مستقیم سیکا دراین کشور در سال 2016 براي بررسي پتانسيل اين بازار در حال رشد، سرمايه‌گذاري اخير می‌تواند زنجيره تامين محلي (کشوری) را تقويت كند.

سيكا با راه‌اندازي كارخانه جديد افزودنی های بتني در شهر بزرگ دوالا می‌تواند محصولات ساخته شده محلي و پشتيباني فني خود را به مشتريان اين بازار در حال رشد عرضه كند. صنعت ساختمان در اين كشور با رشد چشمگيري مواجه است و سرمایه‌گذاری‌های عظيمي در زیرساخت‌ها و بخش مسكن انجام شده است. پروژه‌های ساختماني مهم اين كشور شامل توسعه بندر كريبي در جنوب كشور، ارتقاي شبكه ريلي، و ساخت چندين استاديوم براي جام ملت‌های آفريقا در سال 2019 مي‌شوند. سيكا عرضه محصولات ساخته شده خود در كشورهاي همسايه را براي اين پروژه‌های مهم از مدتي پيش آغاز كرده است.

سيكا اخیراً کارخانه‌های توليدي جديدي در آنگولا، نيجريه و ساحل عاج راه‌اندازي كرده است. با اين سرمایه‌گذاری‌ها، شركت به تقويت جايگاه خود و افزايش نفوذ در بازارهاي قاره آفريقا ادامه می‌دهد. رونق صنعت ساختمان‌سازي در اين قاره به رشد سريع جمعيت، روند شهرنشيني و توسعه كلان شهرها مربوط می‌شود.