تاسيس شعبه در السالوادور توسط سيكا

سيكا به افزايش حضور خود در آمريكاي مركزي ادامه می‌دهد و نود و نهمين شعبه خود را در السالوادور تاسيس می‌کند. بنابراين، از اين پس، سيكا با بخش فروش و توزيع خود در كوچكترين كشور آمريكاي مركزي، يعني السالوادور، حضور خواهد داشت. اين كشور، با بيش از 6 ميليون ساكن، بالاترين تراكم جمعيتي را دارد.

پتانسيل بالاي صنعت ساختمان‌سازي

خوزه لوييز وازكوييز، مدير منطقه‌ای آمريكاي لاتين: «سيكا از قبل نيز موقعيت خوبي در بازار السالوادور داشته است و به مدت چند سال، محصولات بخش ساختمان را از طريق گواتمالا به كشور عرضه می‌کرد. اما اكنون با اين شعبه، می‌توانیم بازاري كارآمدتر و با رشد سریع‌تر ايجاد كنيم. هدف ما، توسعه هر چه بيشتر موقعيت سيكا، مخصوصا در بازار درزبندي و اتصال، است.»

به دليل تقاضای بالايي كه در بخش زيرساخت وجود دارد، چشم انداز بسيار خوبي می‌توان براي صنعت ساخت و ساز در السالوادور متصور شد. با توجه به پيش بینی‌ها، رشد اين بازار در سال 2017 به 5% می‌رسد. سرمایه‌گذاری‌های عظيم در بخش زيرساخت، با مجموع 3 ميليارد دلار آمريكا، از محرک‌های اصلي اين رشد هستند. اين سرمایه‌گذاری‌ها براي ساخت بنادر، زيرساخت انرژي و گردشگري هزينه می‌شوند. در سال جاري، بيش از 400 ميليون دلار از سرمایه‌گذاری‌های دولتي فقط به بخش گردشگري اختصاص خواهد يافت.