خريد شركت آرمكس اپريتينگ (با مسئوليت محدود) در آمريكا توسط سيكا و تقويت موقعيت سيكا در بازار آمريكاي شمالي

 خريد شركت آرمكس توسط سيكا

سيكا بر سر خريد شركت آرمكس اپريتينگ (با مسئوليت محدود) به توافق رسيده است. اين شركت در زمينه توليد عایق‌های پلي ايزو براي پوشش ساختمان (بام و ديوار) در بازار آمريكا پيشگام است. از طريق اين خريد، فناوري و دانش فني نيز به سيكا آورده می‌شود. به اين ترتيب سرعت رشد سيكا افزايش می‌یابد و نوآوري در بازار آمريكاي شمالي، از طريق تعامل بين اين دو شركت، تسهيل می‌شود. فروش آرمكس در سال 2016 از 75 ميليون فرانك سوييس گذشت.

دفتر مركزي اين شركت در شهر دالاس، تگزاس، قرار دارد و بيش از 37 سال در زمينه فناوري عايق پلي ايزوسيانورات در بازار آمريكا پيشگام بوده است. اين شركت سه كارخانه توليدي در شهر دالاس در تگزاس، شهر گرير در كاروليناي جنوبي و شهر فرنلي در نِوادا دارد و محصولات عايق ديوار و بام و ملزومات آن را براي كاربردهاي تجاري و مسكوني در سرتاسر آمريكا توليد می‌کند. نوآوری‌های اين شركت در زمينه عايق پيوسته براي پوشش‌های ساختماني بسيار حائز اهميت هستند و نقاط مشترك زيادي با فناوری‌های سيكا در زمينه ديوار و نماي ساختمان دارند. در حال حاضر، سيكا آمريكا براي تكميل محصولات پوشش بام و پوشش‌های ساختماني، محصولات عايق را از عرضه كننده ديگري خريداري می‌کند. با اين خريد، سيكا می‌تواند از محصولات داخلي بهره ببرد.

كريستوف گانز، مدير منطقه‌ای آمريكاي شمالي: «خريد آرمكس كاملا در راستاي استراتژی رشد سيكا در آمريكاي شمالي است و باعث تقويت بيشتر سیستم‌های ساختماني ما در زمينه پوشش بام، درزگیرها و پوشش‌های ضدآب می‌شود. آرمكس نوآوری‌های خوبي در زمينه پوشش‌های ساختماني انجام داده است و در ساخت عايق ديوار و بام تخصص دارد. ما با افتخار، ورود كاركنان آرمكس به تيم سيكا را خوش‌آمد می‌گوییم و مشتاق افزايش همكاري با آن‌ها هستيم.»