سیکا برنده‌ی جایزه‌ی نوآوری بین‌المللی در چاپ سه‌بعدی بتن شد

در مسابقات نوآوری INTERMAT 2018، سیکا برای دستاوردهایش در زمینه چاپ سه‌بعدی در صنعت ساخت‌وساز برنده‌ی جایزه‌ی «ورد آو کانکریت یوروپ» شد. این جایزه در نمایشگاه ساخت‌وساز و زیرساخت‌ تجاری بین‌المللی INTERMAT در پاریس به شرکت اعطا شد.

 هیئت داوران INTERMAT این جایزه را به دلیل توانایی نوآورانه و برآوردن انتظارات بازار از نظر به‌صرفه بودن، طراحی، عملیات، استفاده، سرعت، ایمنی و شایستگی‌های زیست‌محیطی در زمینه‌ی چاپ سه‌بعدیِ بتن، به سیکا اعطا کرد. این چاپگرها انعطاف‌پذیری طراحی در معماری را به عرصه‌ی عمل وارد کرده‌اند: به کمک این چاپگرها می‌توان منحنی‌های دینامیک و ساختارهای مدرن را مستقیماً از روی طرح‌های دیجیتالی چاپ کرد.

دقیق‌ترین چاپگر سه‌بعدی بتن

فرایند چاپ سه‌بعدی بتن سیکا امکان تولید عناصر بتنی سفارشی را در اَشکال و طرح‌های مختلف و با حداکثر دقت فراهم می‌کند. سرِ اکسترودر چاپگر، که یک ابزار با عملکرد سطح بالا که توسط سیکا تولید و ثبت اختراع شده است، در قلب این فرایند قرار دارد و ملات را با اضافه‌کردن افزودنی‌های مختلف پرداخت می‌کند. این مواد طی چند ثانیه جامد و به لایه‌ی قبلی متصل می‌شوند. این چاپگر با سرعت چاپ ۱ متر بر ثانیه‌، می‌تواند اشیایی به ارتفاع ۱۰ متر تولید کند.