تاثيرگذاري شراكت سيكا با صندوق جهاني طبيعت

 پايداري

900 ميليون نفر در سرتاسر جهان به آب آشاميدني سالم دسترسي ندارند. عوامل بیماری‌زا و انگل‌ها می‌توانند در آب ناسالم تكثير و باعث بيماري افراد، مخصوصا كودكان، شوند. از سال 2004، سيكا بيش از يك ميليون فرانك سوييس به صندوق جهاني طبيعت (GNF) براي حمايت از پروژه‌های آب سالم در تمام بخش‌های جهان كمك كرده است.

GNF با حمايت و مشاركت سيكا توانست جايزه جهاني انرژي را براي پروژه‌های سازگار با محیط زیست بدست آورد. اين پروژه‌ها چند سالي توسط سيكا حمايت شدند و به سیستم‌های جديد و مقرون به صرفه براي تصفيه فاضلاب مربوط مي‌شوند.

در كشورهاي در حال توسعه، مخصوصا در نواحي روستايي، آب آلوده باعث افزايش بسياري از مشكلات زيست محيطي، بهداشتي و سلامتي می‌شود. با كمك سيكا، GNF توانسته است دسترسي به آب آشاميدني سالم را، مخصوصا در آفريقا، بهبود ببخشد. براي مثال، در ساحل عاج، 28 پمپ نصب شده است تا آب بيش از 22000 نفر را تامين كنند. پروژه‌های ديگري نيز در آفريقاي جنوبي، بروندي و كنيا انجام شده‌اند.

تصفيه طبيعي فاضلاب

تالاب‌های مصنوعي و سیستم‌های «سازگار با محیط زیست» از جمله روش‌های كارآمد و كم هزينه براي تصفيه طبيعي فاضلاب هستند. كارايي اين روش‌ها تقريبا معادل سیستم‌های معمولي فناوري بالا در اروپا است. از سال 2014، پروژه‌های سازگار با محیط زیست مختلفي براي تصفيه آب هزاران نفر از مردم مكزيك، كلمبيا، و آفريقاي جنوبي انجام شده‌اند. در فيليپين، GNF پروژه‌ای خاص را به نتيجه رساند: براي تصفيه فاضلاب ورودي به درياچه از فیلتر شناور نصب شده در درياچه استفاده شد. در حال حاضر، پروژه‌های جديدي در نيكاراگوئه و پاراگوئه در دست انجام هستند.

درياچه چاپالا در مكزيك: شبكه «دریاچه‌های زنده»، كه تحت حمايت سيكا قرار دارد، در تلاش است تا از درياچه چاپالا در مكزيك، به عنوان منبع آب شرب، حفاظت كند.

آموزش و سیستم‌های آبي پايدار

سيكا و GNF متعهد به حفاظت جهاني و توسعه پايدار اكوسيستم‌هاي آبي مهم هستند. به اين منظور، شبكه جهاني «دریاچه‌های زنده» در سال 1998 ايجاد شد و اكنون بيش از 100 درياچه را در بر مي‌گيرد. سيكا و GNF به مدت چند سال از چندين پروژه آموزشي زيست محيطي در كشورهاي مختلف حمايت کرده‌اند.

پايداري به عنوان تمركز استراتژیک

پايداري و يكپارچگي از ارزش‌های بنيادي در سيكا هستند و جزو لاينفك اين شركت به حساب می‌آیند (حمايت از GNF مؤيد اين ادعا است). اودو گاتن لونر، مدير صندوق جهاني طبيعت: «سيكا و GNF سال‌ها است كه در راه توسعه پايدار و حفاظت از آب آشاميدني، دریاچه‌ها و تالاب‌ها قدم بر می‌دارند. پروژه‌های انجام شده در سرتاسر دنيا نشان می‌دهند كه چطور می‌توان، در مناطق با فرهنگ‌های مختلف، به دستاوردهاي مثبت اجتماعي و اقتصادي دست يافت.»

پروژه « سبز وايلد لندز» در استلنبوش در آفريقاي جنوبي: اين پروژه نتيجه‌ي تلاش‌های مشترك براي حل مشكلات آلودگي رودخانه پلانكن برو در استلنبوش است.