شرکت سیکا شرکت فیبر بتن را در ایالات متحده آمریکا خریداری می کند.

سیکا شرکت جهانی فیبرهای بتن را ازهولدینگ پروپکسLLC) (Propex Holding، که شامل یک کارخانه تولید الیاف مصنوعی آمریکایی برای مقاوم سازی بتن، عملیات فروش در سه منطقه جغرافیایی سیکا و یک نام تجاری قوی است به دست آورد. زمینه فعالیت این شرکت یک مکمل عالی برای سیستم های بتن سیکا در پروژه هایی که نیاز به راهکارهای ویژه و تخصصی وجود دارد مثل آسمان خراش ها و یا پروژه های زیرساختی می باشد. خرید این شرکت، فروش سالانه 30 میلیون فرانک را ایجاد می کند.

خرید این شرکت تولید کننده فیبرهای بتن که در دو شهر چاتاناگو( Chattanooga)  و تنسی (Tennessee) پایه گذاری شده است پس از خرید رادمیکس ( Radmix ) استرالیا و FRC Industries ایالات متحده آمریکا، و همچنین افتتاح خط تولید فیبر در آلمان، گام بعدی توسعه فعالیت سیکا در بخش فیبرها است. این كسب و كار، برند به خوبی پایه گذاری شده فیبرمش (Fibermesh)  و تخصص فنی پیشرو در این صنعت را برای سیکا به ارمغان مي آورد. تلفيق اين برند با سبد محصول موجود سيكا در زمينه فيبر در سراسر جهان و طيف محصولات افزودنی بتن، دامنه راهکاهای قابل ارائه به مشتریان سيكا درصنعت بتن را در سراسر جهان گسترش خواهد داد. علاوه بر این، تجهیزات تولید 12000 مترمربعی این مجموعه، ظرفیت اضافه قابل توجهی برای هر دو الیاف مصنوعی میکرو و ماکرو ایجاد می کند که سبب ادامه رشد سیکا به ویژه در منطقه آمریکا می شود.

کریستوف گانز، مدیر منطقه ای آمریکا: “به دست آوردن بازار جهانی فیبرهای بتن Propex و برند فیبرمش (Fibermesh) مکمل بسیارمناسبی برای سبد فعلی محصولات سیکا استاین بخش حتی ارزش بیشتری برای مشتریان موجود و جدید سیکا در بازار بتن آماده و بتن پیش ساخته به ارمغان می آورد. نام تجاری Fibermeshاستاندارد صنعت برای کیفیت و عملکرد است. به عنوان بخشی از سیکا، ما فرصت های رشد بسیار زیادی برای Fibermesh به خصوص در بخش راهکار های ساخت و ساز در محیط های شهری بزرگ، صنعت تونل سازی و معدن متصور هستیم. ما صمیمانه ورود کارکنان Fibermesh به تیم سیکا را خوش آمد می گوییم. “