ماشین های الکتریکی: سیکا در مسیر سریع

امروزه اتومبیل های برقی تقاضای زیادی دارند. قوانین برنامه ریزی و اجرا شده نشان دهنده آن است که به زودی در تمام جاده ها دیده خواهند شد. خودروسازان در حال تغییر استراتژی خود هستند – و آنها می توانند به طور کامل بر روی پشتیبانی سیکا از تکنولوژی های جدید وسایل نقلیه تکیه کنند.

موتورهای سوخت تحت فشار قرار گرفته اند. برای جلوگیری از آلودگی هوا در سطح شهری و رسیدن به معیار مورد نظر  CO²، کشورهای مختلفی قوانین انتشار گازهای گلخانه ای خود را سخت تر کرده اند. اهداف بلند پروازانه CO² باعث می شود تا حمل و نقل برقی افزایش یابد واین باعث می شود خودروهای برقی در آینده نقش مهمی ایفا کنند. صنعت خودرو در حال سرمایه گذاری مبالغ هنگفتی در حمل و نقل پایدار است و تخمین زده می شود که با توجه به پیش بینی های 2023 اتومبیل های برقی با توجه به باتری های ارزان تر و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر، هزینه برابری با خودروهای سوخت دیزل یا بنزین، داشته باشند.

چالش های طراحی و عایق صدا

از آنجا که صنعت خودرو تحت تغییرات عمیقی قرار می گیرد با چالش های عمده روبرو خواهد شود: ساخت با وزن سبک، طراحی با چندین مواد – بر اساس مواد و کامپوزیت های جدید و همچنین بسیار متفاوت – و تغییرات استاتیک لازم برای قرار دادن باتری در راه حل های جدید بدنه خودرو. در عین حال، عایق صدا داخلی، چالش بزرگی را نسبت به قبل ایجاد می کند. با توجه به تعداد رو به رشد قطعات الکترونیکی و استفاده از باتری های با قدرت بیشتر، مدیریت حرارت، عایق بندی و حفاظت از آتش، بسیاربا اهمیت تر و حیاتی تر می شود.

سیکا آماده است

سیکا برای آینده مجهز است. دیو جونز، رئیس جهانی خودرو می گوید: “ما فن آوری هایی برای حمایت از تولید کنندگان خودرو در راه  تکامل حمل و نقل برقی داریم.” چسب های ساختاری سیکا و قطعات تقویت ساختاری، بدنه های تازه طراحی شده را تقویت می کنند و عملکرد در تصادفات را بهینه می کنند. سیستم های کامل عایق صدای سیکا به طور قابل توجهی سر و صدای تایر و باد را در داخل خودرو کاهش می دهد. سایر راهکارهای سیکا برای مونتاژ کردن، درزگیری، حفاظت و مدیریت گرمایشی باتری ها و همچنین عایق بندی و محصور کردن قطعات برقی را فراهم می کند. محصولات سیکا علاوه بر کاهش وزن وسیله نقلیه، ایمنی و راحتی آن را افزایش می دهد. تقاضاهای جدید موجب ایجاد ظرفیت زیادی می شود: سیکا قصد دارد به طور متوسط 20٪ فروش بیشتری در خودروهای برقی نسبت به وسایل نقلیه سوختی رقم بزند.