انواع کاربرد کفپوش های صنعتی سیکا

 • كفپوش‌هاي سيكا براي بازارها و صنایع مختلف توليد می‌شوند:
 • صنايع توليدي (خودرو، الكترونيك، مونتاژ، مواد شيميايي، …)
 • صنايع غذایی، دارویی (مواد غذايي و آشاميدني، دارويي، آزمایشگاه‌های تخصصي، …)
 • انبار و توزيع (ذخيره‌سازي و حمل و نقل)
 • پاركينگ خودرو (عمومي، تجاري، خصوصي)
 • ساختمان‌های تجاري (هتل‌ها، فروشگاه‌ها، ادارات، نمایشگاه‌ها، …)
 • ساختمان‌های عمومی (مدارس، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها، موزه، مراكز ورزشي، …)
 • تکمیل و طراحی فضاي داخلي (مسكوني و تجاري كوچك، مراكز توزيع)
 • وسايل حمل و نقل (زيردريايي، قطار، كاميون، اتوبوس)
 • كفپوش‌هاي ورزشي

هر يك از اين بازارها ویژگی های خاصی از نظر ميزان رفت و آمد، سايش مكانيكي، مقاومت شيميايي، دما، مقاومت در برابر لغزش، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر نفوذ مايعات، مقاومت در برابر آتش، عمل‌آوری سريع و غيره دارند. سیکا با استفاده از تخصص جهانی خود سیستم‌هایی را با در نظر گرفتن عمر طراحي، شرايط كاري، اتصالات سازه، اتصالات كف با ديوار، طراحي سطح و جزئيات نصب توليد کرده‌است.

فضاهای انبار، لجستیک و فروش

برای داشتن یک اقتصاد کارآمد، حجم انبوهی از کالا باید به سرعت و بموقع تولید، توزیع و تحویل شود. در صنایع تولیدی که این کالاها جابجا و انبار‌ می‌شوند، انبارها، پهلوهای بارگیری و مکان‌های ازاین قبیل همگی باید کف‌پوشی ایمن داشته باشند به شکلی که کلیه تنش‌های اعمال شده را تحمل کنند و مقاومت موردنیاز دربرابر ضربات مکانیکی، سایش و مواد شیمیایی، تماس با حرارت، سهولت پاکسازی، جلوگیری از نشست گرد و خاک و مواردی ازاین قبیل‌ را داشته باشند.

فضاهای تولید و فرآوری

عموماً بزرگترین چالش‌ها برای سیستم‌های کفپوش در تأسیسات تولیدی مربوط به فضاهای تولید است. این کف‌پوش ها نه تنها باید در تماس شدید با تنش‌هایی ازجمله تنش‌های مکانیکی، شیمیایی و حرارتی مقاومت کنند، بلکه باید در برابر لغزش نیز مقاومت مناسبی داشته باشند تا نیازهای سلامت و ایمنی محیط را برآورده کنند.

فضاهای الکترواستاتیک

در صنایعی که قطعات الکترونیکی یا مواد شیمیایی فرّار دخالت دارند، الکتریسیتۀ ساکن می‌تواند منجر به آسیب، جراحت و خسارات مالی زیادی شود. کلیۀ قطعات و تجهیزات الکترونیکی فعال مانند ریزتراشه‌ها، مدارهای یکپارچه و ماشین آلات به تخلیه‌های الکترواستاتیکی حساس‌اند. حتی زمانی که فضا یا فرد برای جابجایی چنین دستگاه‌های حساسی تجهیز می‌شود، امکان تماس و آسیب سهوی وجود دارد.

فضاهای اتاق‌ تميز (Cleanroom)

استانداردهاي مربوط به انتشار آلاینده‌های VOC و ذرات معلق در بسياري از بخش‌های صنعتي هر روز سختگيرانه‌تر می‌شوند. امروزه، صنايع با فناوري بالا، مانند صنايع ساخت نیمه‌هادی‌ها و تجهيزات اپتوالكتريك، به محیط‌های كاري بسيار تميز نياز دارند. محصولات سيكافلور(Sikafloor® (SR 269 CR با آلايندگي بسيار كم باعث افزايش بازده و قابليت اطمينان فرايند توليد می‌شوند. سیستم‌های كف‌پوش با خواص ضد استاتيك يا اتلاف انرژي نيز توسط سیکا عرضه می‌شود. تعيين كيفيت و دسته بندي اين محصولات طبق استاندارد ISO توسط شريك خارجي ما فرانهوفر IPA انجام می‌شود.

کفپوش های تزئینی صنعتی

راهکارهای تزیینی سیکا برای کفپوش می توانند ترکیب نامحدودی از زیبایی و کاربرد را فراهم کنند. نتیجه ی این سطح از انعطاف پذیری در طراحی، اتاق های بسیار منحصر به فرد و خاصی هستند که افراد از زندگی یا کار کردن در آنها لذت می برند.

سيكا محصولات تزئيني جديدي را با طرح های مختلف تولید کرده، مانند:

 1.  طرح پولکی کامل یا پخش شونده
 2. طرح گرانيت براي كف‌پوش‌هاي یکپارچه و بدون درز
 3. ملات موزاييكي و تزئيني

سيكا سیستم‌هایی نيز ارائه می‌کند كه با شرايط مورد نياز صنايع دارويي براي توليد مواد بهداشتي و آرايشي سازگاري دارند.

فضاهای کنترل ثانویه

فضاهای کنترل ثانویه فضاهای نواری شکلی‌اند که برای جای دادن مواد نفتی، مواد شیمیایی و آلاینده‌هایی که از مخازن کنترل یا شناورهای اصلی می‌ریزند طراحی می‌شوند. هدف از تعبیه این فضاها حفاظت از خاک و آب های زیرزمینی در برابر آلودگی است که نیاز به آن ها در پی تصویب قانون حفاظت از محیط زیست توسط دولت‌ها و سایر مراجع رو به روز بیشتر می‌شود.

پارکینگ‌های چندطبقه و زیرزمینی

براي پوشش‌های كف در پاركينگ خودرو به خواص نسبتا بالا، مانند مقاومت به ترك، مقاومت به مواد شيميايي و مخصوصا مقاومت به سايش نياز است. شرايط محل كار تاثير زيادي بر دوام پوشش دارند. معمولا در پارکینگ‌ها، مخصوصا پارکینگ‌های زيرزميني، دما پايين و رطوبت زياد است و از آنجایی كه لايه سايشي از جنس موادی بر پايه پلي اورتان است، رطوبت زياد باعث تشكيل حباب‌های ريز می‌شود و تشكيل اين حباب‌ها در لايه سايشي باعث كاهش مقاومت مكانيكي و در نتيجه كاهش طول عمر كل پوشش می‌شود.

سيكا سیستم‌های سفارشي سبك و تزئيني نيز عرضه می‌کند كه به جاي کفپوش های قیری در پارکینگ‌های قديمي قابل استفاده هستند.

فضاهای تجاری، عمومی و مسکونی

شرکت سیکا کفپوش‌های ویژه‌ای را جهت استفاده در مدارس، موزه‌ها، فروشگاه‌های خرده فروشی، تأسیسات رفاهی و بهداشتی درمانی در کنار بسیاری از ساختمان‌های تجاری و عمومی دیگر طراحی کرده است.
این طیف از محصولات کفپوش سیکا طراحی ویژه ای را با در نظر گرفتن مسائل مرتبط با سلامتی ازجمله بهبود صداگيري، كاهش سر و صدا، راحتي کف پا، انتشار كم VOC، سازگاري با AgBB، عرضه می‌کند، تا تجربۀ‌ بی‌نظیری را در استفاده از کفپوش رقم بزند.

دیوارها و سقف‌ها

به سبب نیازهای متفاوت و متعدد در مورد عملکرد و تماس با عوامل خارجی در تأسیسات صنعتی و تجاری، کاربرد پوشش محافظ دیوار همواره ضروری است. واضح است که نیاز ویژه به این نوع دیوارها بسته به نوع صنعت و کارکرد فضا و فرآیندهایی که در آن انجام می‌گیرند متفاوت است.

ظريف‌كاري و بندكشي كف

هیچ راهی برای پر کردن کلیه درزهای کف وجود ندارد، بلکه دلایل مختلفی نشان می‌دهند درزها عامل آسیب‌های عمده در کفپوش‌ها محسوب می‌شوند. از این رو، طرح ریزی یا طراحی درست درزهای کف باید با تمهیدات ویژه‌ای صورت گیرد تا از آسیب­ دیدگی آنها در آینده جلوگیری شود. افزون بر این، در کفپوش‌های صنعتی، به خصوص کفپوش‌هایی که برای تردد وسایل نقلیه یا دستگاه‌های شستشو و غیره طراحی می‌شوند، برای تحمل فرسایش شیمیایی و مکانیکی به درزگیرهای قابل اطمینانی نیاز است.

دانلود بروشور کفپوش و پوشش های صنعتی