نام تجاري سيكا نمادي از كيفيت، نوآوري و خدمت است.

سيكا يك نام تجاري قوي است و به گروه اجازه می‌دهد تا هويتي واحد براي تمام محصولات در تمام بازارهاي هدف ارائه كند.

 

سيكا به عنوان يك نام تجاري

نام تجاري به محصولات هويت متمايز می‌دهد و آن‌ها را با مجموعه‌ای مشخص از ارزش‌ها مرتبط می‌کند. اين حقيقت از همان اوايل تاسيس شركت سيكا توسط کسپر وینکلرمورد توجه قرار گرفت. او نام شركت را تعيين و نشان تجاري آن را طراحي كرد. جايگاه قابل توجهي كه نام تجاري سيكا در طول سال‌ها بدست آورده است، مديون اين دورنگري است. نشان تجاري سيكا از زمان طراحي اوليه آن به طور جزئي تغييراتي كرده است، و نشان دهنده تداوم و ثبات است. اين نشان در سرتاسر جهان به عنوان نمادي از نوآوري، كيفيت و خدمت شناخته می‌شود. اين علامت تجاري تركيبي از كلمه و تصوير است و بيانگر يك دارايي ارزشمند در سرتاسر جهان در طول چند دهه توسعه گروه سيكا بوده است. برند سیکا با موفقيت وارد بازار شد و به راحتي در تمام مرزهاي فرهنگي مورد پذيرش قرار گرفت. مشتريان كشورهاي مختلف می‌توانند در هر جايي كه نشان سيكا را می‌بینند، به كيفيت و خدمات سيكا دسترسي داشته باشند.

 

حفاظت از علامت تجاري جهاني

با توجه به شهرت زياد نام تجاري سيكا (مخصوصا علامت تجاري گرافيكي آن)، شركت اولويت بالايي براي استفاده صحيح و سنجيده از اين نشان تجاري و دستورالعمل‌های مربوط به نحوه نمایش شركت برای عموم در نظر گرفته است و بر تحقق آن‌ها نظارت دارد. تلاش‌های متعددی كه در سال‌های اخير براي كپي كردن اين نشان تجاري انجام شده است نشان دهنده ی ارزش بسیار بالای لوگوی شركت است. سيكا در سال 2016 در رتبه 39 بهترين نام‌های تجاري اينتربرند سوييس قرار گرفت.

نام تجاري سيكا به عنوان برند اصلی و حدود 833 علامت تجاري فرعی نیز ثبت شده است. از جمله سيكا ويسكوكريت ( ®Sika® ViscoCrete)، سیکاسرام (®SikaCeram)، سیکاگروت(®SikaGrout) سيكا هایفلکس(®SikaHyflex)، سيكا فِلِكس( ®Sikaflex)، سیکا مونوتاپ(®SikaMonotop)، سیکافلور(®Sikafloor)، سیکاگارد(®Sikagard)، سیکادور(®Sikadur) که باعث افزايش رقابت‌پذيري شركت مي‌شوند. بنابراين، حفاظت از علامت تجاري، يك وظيفه مديريتي مهم است و اين حفاظت در سطح گروه (به صورت جهاني) و در سطح ملي (به صورت منطقه‌ای) انجام می‌شود. به طور كلي، سيكا تا پايان سال 2016 حدود 10911 علامت تجاري را در 165 كشور ثبت كرده است. سيكا (سهامي عام) علامت‌های تجاري خود را تحت نظارت دارد و در صورت بروز تخلف، اقدام قانوني متناسب انجام می‌دهد.

 

هويت سازماني

معرفي هويت اصلاح شده سيكا در سال 2013 باعث شد چهره عمومي شركت ظاهري تازه و مدرن پيدا كند. هويت سازماني پیشین با هدف تثبيت موقعيت اين نام تجاري بر اساس دستورالعمل‌های طراحي يكپارچه سازمان تعريف شده و بخش‌هاي اضافي اين دستورالعمل‌ها در سال 2016، با تاكيد بر تغيير طرح بسته‌بندي و همچنين توسعه برنامه‌های كاربردي وِب، اصلاح شدند. دومين هسته اصلي نام تجاري سيكا، در كنار تثبيت موقعيت شركت، شخصيت نام تجاري است. ساختار اصلي اين شخصيت از سه ويژگي تشكيل می‌شود: پيشگام بودن، كار تيمي و تعهد.

 

 

ايجاد اعتماد

سيكا توانست شعار «ايجاد اعتماد» را با موفقيت وارد استراتژی روابط عمومی خود كند. مفهوم اين تعهد برای تثبيت موقعيت نام تجاري سيكا را می‌توان به صورت زير بيان كرد:

«توليد مواد شيميايي تخصصي حرفه‌ي ما و اعتماد، پايه و اساس موفقيت ما است. بيش از يك قرن است كه ما به كيفيت محصولات خود توجه داريم و در عين حال روحيه بازنوآوري را به طور مداوم به اين صنعت تزريق کرده‌ایم. ما متعهد به ارائه محصولات قابل اطمينان، نوآورانه و بادوام به مشتريان خود در صنايع ساخت و ساز هستيم. شركت تمايل و توانايي لازم براي برآورده كردن نيازهاي جديد مشتريان و شركا را دارد و مي‌تواند محصولات نوآورانه اي را با ارزش افزوده، خدمات همه جانبه، راهنمایی‌های تخصصي، آموزش كامل، و محصولات سفارشي عرضه کند. ما به دستاوردهاي خود افتخار می‌کنیم و براي اثبات خود مشتاق هستيم. سيكا كيفيتي ارائه می‌کند كه شما می‌توانید به آن اطمينان كنيد.

متعهد به برتري، بر پايه نوآوري و ايجاد اعتماد.»

تیم سیکا-نیجریا

تیم سیکا-نیجریا