سیکا بیشتر سهام شرکت پیشرو در تولید سیستم‌های پوشش بام و آب‌بندی ایتالیا را خریداری ‌می‌کند

سیکا بیشتر سهام شرکت محصولات و سیستم‌های ساخت‌وساز ایندکس را، که یک تولیدکننده‌ی پیشرو در بازار سیستم‌های پوشش بام و آب‌بندی در نزدیکی ورونا در ایتالیا است، خریداری کرده است. فروش سالانه‌ی این شرکت 115 میلیون فرانک سوئیس است. سیکا با تملک ایندکس طیف محصولاتش را گسترش و موقعیتش در بازار ایتالیا را به طرز چشمگیری ارتقا خواهد داد.

 ایندکس شرکتی معتبر و با مالکیت خانوادگی است که از برندی معتبر و پایگاه مشتری وفاداری برخوردار است. پورتفولیو محصولات این شرکت شامل ممبران های قیری با فناوری‌ پیشرفته برای پوشش و آب‌بندی، عایق‌های ‌گرمایی و صدا و همچنین ملاتهای تعمیر و آب‌بندی است. این شرکت عمدتاً به مشتریان ایتالیایی خدمات می‌دهد، اما در بیش از ۱۰۰ کشور دیگر هم فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۷۸ توسط لوئیجی کارلون بنیان نهاده شد و از آن زمان نیز تحت مالکیت و مدیریت او بوده است. برای اطمینان از پیشرفت بدون مشکل این تملک، کارلون بخش کوچکی از سهام شرکت را در تملک خواهد داشت و به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره‌ی ایندکس در مدیریت شرکت نقش خواهد داشت.

سیکا به لطف این تملک می‌تواند برای توسعه‌ی هرچه بیشتر کسب‌وکارش در اروپای جنوبی و شمال آفریقا، از دانش و تجربه‌ی ایندکس در فناوری‌های قیر بهره ببرد. سیکا با ترکیب‌ محصولات دو شرکت به عرضه‌ی کننده‌ی کاملی بدل می‌شود که می‌تواند همه‌ی فناوری‌های موجود در بازار پوشش بام و آب بندی را به مشتریان ارائه دهد. بعلاوه، دسترسی به شبکه‌ی فروش گسترده‌ی ایندکس فرصت‌های فروش قابل‌توجهی را برای سیکا فراهم می‌کند.

لوئیجی کارلون، بنیانگذاری ایندکس: «به شراکت با سیکا، که از رشد ایندکس حمایت خواهد کرد، افتخار می‌کنم. ما در کنار هم موقعیتمان را در بازار، به‌عنوان پیشتاز بازار ایتالیا در تولید سیستم‌های پوشش بام، ارتقا و کسب‌وکارمان را هرچه بیشتر گسترش خواهیم داد. خوشحالم که با حضور سیکا در عرصه‌ی جهانی، رشد ایندکس می‌تواند ادامه یابد و در آینده محصولات نوآورانه‌تری به مشتریانمان ارائه دهد».

پال شولر، مدیرعامل سیکا: «با افتخار ورود کارکنان ایندکس به تیم سیکا را خوش‌آمد می‌گویم؛ ما به دنبال توسعه‌ی فعالیت‌های مشترک تجاری‌مان هستیم. ایندکس پیشتاز این صنعت است و ما در کنار یکدیگر با قدرت جایگاه اول در بازار پوشش بام ایتالیا را حفظ خواهیم کرد. سیکا با تکیه بر توانایی‌های تحقیق و توسعه‌ و ظرفیت تولید قابل توسعه‌اش، سایت جدیدی را به‌عنوان هاب تولید سیستم‌های قیری در اروپای جنوبی، با پتانسیل خدمات‌رسانی به خاورمیانه و آفریقا، تأسیس خواهد کرد».