سیکا فلکس، 50 سال نوآوری

سفر Sikaflex®-11FC حدود 50 سال پیش در سال 1968 با راه اندازی Sikaflex® 1A آغاز شد. یک نوآوری پیشگام، این محصول یکی از اولین چسب های پلی یورتان تک جزئی در صنعت ساختمان بود.

سیر تکاملی و مداوم راه حل های چسب و درزگیر

پلی اورتان تک جزئی، جایگزین مناسب و جذابی برای چسب های درزگیر عمدتاً دو جزئی و یا چسب های سخت دیگردر طول زمان بوده است. تعداد مصارف و کاربردهای تکنولوژی پلی اورتان سیکا بطور قابل ملاحظه ای، در درجه اول به دلیل چسبندگی خوب آن به مواد متخلخل و همچنین ظرفیت حرکت و دوام بالا، تا امروز رشد زیادی داشته است.

سیکا، محصول  Sikaflex R-11FC را در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی بنا به درخواستی از طرف یک کارخانه کشتی سازی آلمانی بر اساس محصول مشابه Sikaflex R-1A با این تفاوت که به مراتب زودگیرتر بوده و قابلیت رنگ پذیری داشته و مقاومت مکانیکی بیشتری پس از خشک شدن داشته باشد توسعه داد. نتیجه این توسعه، درزگیر Sikaflex R-11FC بود که به طور رسمی در سال ۱۹۷۸ عرضه شد، که حروف FC در آن مشخصه زودگیر بودن آن می باشد.

محصول +Sikaflex R-11FC با تکنولوژی Sika i-Cure R در سال ۲۰۱۰ عرضه گردید. فناوری Sika i-Cure محصول را حتی در آب و هوای بسیار گرم و مرطوب، در برابر ایجاد حباب به شدت سخت و مقاوم نموده و مشخصات چسبندگی آن را بهبود می بخشد.

Sikaflex®-11FC    با Sika i-Cure تعادلی کامل بین چسب و درزگیر، با چسبندگی قوی و همچنین قابلیت بالا و با دوام حرکت الاستیکی ارائه می دهد .به همین دلیل است که Sikaflex®-11FC + یکی از محبوب ترین چسب های درزگیر است که توسط حرفه ای ها و مصرف کنندگان در سراسر جهان استفاده می شود.  +Sikaflex®-11FC  داستان موفقیت ® Sikaflex  را ادامه می دهد.

سیکا امروز موفق به توسعه Sikaflex®  برای ارائه فرصت های جدید و راه حل های نوآورانه برای استفاده های مختلف چسب و درزگیر در ساخت و ساز و بسیاری از صنایع دیگر شده است.