سیکا با چاپ سه بعدی بتن، پیشرفتی در صنعت ساختمان به وجود آورده است.

سیکا  تمام مراحل فرآیند مورد نیاز برای چاپ بتن در مقیاس صنعتی را به طور حرفه ای انجام می دهد که باعث شده سیکا تبدیل به پیشگام تکنولوژی چاپ سه بعدی بتن شود.
چاپ سه بعدی بتن به معماران اجازه می دهد تا اشکال بسیار پیچیده را تصویر سازی کنند و با تکنولوژی سیکا انعطاف پذیری بالایی در طراحی های خود بدست آورند. اشکال پیچیده را می توان به صورت کاملا اقتصادی به دست آورد و بتن کاملا مشابه آن طرح قابل چاپ می باشد.

تولید در مقیاس صنعتی
بتن ریزی سنتی سال هاست که اقتصادی ترین روش ساخت و ساز به شمار می رود. اگر چاپ سه بعدی بتن بخواهد با این روش امتحان شده و قابل اعتماد رقابت کند، باید ساختارها به صورت کاملا بهینه و با بالاترین کارایی، چاپ شوند. این دقیقا همان چیزی است که تکنولوژی سیکا برای رسیدن به آن طراحی شده است. فرانک هفلین، مدیر کل فناوری درسیکا: “ما اکنون به هدفمان دست یافته ایم چرا که با استفاده از تکنولوژی ما، می توان بتن را با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر و دقیق تر چاپ کنیم تا در سایت های ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرند.
عصر دیجیتال در حال تغییر تمام بخش های ساخت و ساز و کل چرخه عمر یک ساختمان، از فرایند طراحی و ساخت و ساز اتوماتیک گرفته تا تعمیر و نگهداری، می باشد. فرآیندهای ساختمان را می توان بهینه سازی کرد و در زمان و پول صرفه جویی کرد. در عین حال، این فن آوری های پیشرفته این امکان را می دهد که با انعطاف پذیری بیشتری طراحی کرد.

سیکا به عنوان پیشروِ فن آوری
بخش چالش برانگیز فرایند چاپ سه بعدی چیزی است که در چاپگر اتفاق می افتد، که توسط تیم تحقیقات سه بعدی  در مرکز تکنولوژی  سیکا در شهر ویدنِ سوییس، توسعه داده شده است. در این ابزار پیشرفته، طیفی از مواد افزودنی با ملات مخلوط می گردد. مواد در عرض چند ثانیه گیرش پیدا می کنند و به لایه ی اعمال شده قبلی متصل می شوند.

به کمک این فناوری است که سیکا پیشرو در دیجیتال سازی و صنعتی شدن ساخت بتن می باشد. کل دانش فنی این شرکت که در طول چندین دهه کسب شده است، در تکنولوژی چاپ سه بعدی جمع آوری شده است و سیکا را تبدیل به تنها شرکتی کرده است که قادر به تامین تمام فن آوری های مورد نیاز برای چاپ سه بعدی بتن از یک منبع واحد می باشد.